Barça dostala počas zimného prestupového obdobia dve ponuky za Ronalda Arauja z Bayernu Mníchov. Thomas Tuchel bol odhodlaný získať stopéra Barçy, ale dvakrát boli ponuky Nemcov odmietnuté. Gabriel Sans z katalánskeho denníka Mundo Deportivo tvrdí, že Loic Bade bol vtedy považovaný za potenciálneho Araujovho nástupcu a stále je na Decovom zozname pre prípad predaja obrancu.

Španielsky novinár sa domnieva, že prestup Ronalda Arauja stále nie je jednoznačne vylúčený. Ponuky, ktoré klub dostal v zime, sa vraj pohybovali okolo 90 miliónov eur a líšili sa len fixnou sumou a bonusmi. Najskôr mal Bayern ponúknuť vzorec 70+20 a potom 80+10. Napriek finančným problémom klubu boli obe ponuky odmietnuté, ale téma Araujovho odchodu má byť stále na stole. Hansi Flick chce, aby Araujo zostal, rovnako ako to chcel Xavi, ale podľa Gabriela Sansa bol v klube v zime vypracovaný zoznam potenciálnych nástupcov, pretože Barça by mohla byť 'nútená' prijať jedného z nich, ak príde finančne atraktívnejšia ponuka.

Očakáva sa, že na zozname Deca bude aj Loic Bade, ktorý má podobný profil ako Uruguajčan a skúsenosti z La Ligy. Francúz meria 191 cm, má 24 rokov, je rýchly a silný, zmluvu so Sevillou má do roku 2027 a jeho klauzula by mala byť 60 miliónov eur. Po zmene trénera sa na zozname nástupcov mal ocitnúť aj obranca Bayeru Leverkusen Jonathan Tah, o ktorého má záujem aj Bayern. Nemec má 28 rokov a tiež podobné fyzické predpoklady ako Araujo. Meria 195 cm a jeho hru charakterizuje pozitívna agresivita a rozhodnosť v zákrokoch. Výhodou môže byť aj jeho zmluvná situácia, keďže mu budúci rok končí zmluva s Bayerom, takže cena by mala byť primerane nižšia. Zatiaľ nie je jasné, či Ronald Araujo zostane v Barcelone aj v ďalších rokoch, ale zdá sa, že klub je na takúto možnosť pripravený, takže je to téma, ktorá by sa mohla v najbližších týždňoch vrátiť.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-15 12:23:50
Arauja predáme za 80 alebo 90m a my kúpime priemerného za 60 a viac je to na smiech