Thiago Messi, syn Lionela Messiho, vyjadril želanie, aby sa v Barcelone veľmi rád spojil s Lamine Yamalom.

Vo veku len 12 rokov sa Thiago, ktorý sa narodil 2. novembra 2012 v Barcelone, podelil o svoje myšlienky počas rozhovoru s Josém Ramonom de la Morenom pre katalánsky denník Mundo Deportivo. Treba poznamenať, že Thiago sa nedávno zúčastnil turnaja La Liga FC Futures, hoci v dvoch zápasoch Interu Miami proti Realu Sociedad a FC Barcelona nedokázal výrazne vyniknúť. Napriek tomu na ihrisku predviedol záblesky charakteristického štýlu svojho otca.

Argentína pred Španielskom

Počas rozhovoru Thiago otvorene hovoril o svojich futbalových ambíciách a priznal oblasti, v ktorých sa chce zlepšiť. Priznal, že samotné hranie futbalu ho znervózňuje viac ako sledovanie hry svojho otca: "Hranie ma znervózňuje viac ako sledovanie hry môjho otca. V prípade mojej ľavačky mi to nejde tak, ako by som chcel," priznal Thiago.

Keď sa ho opýtali na jeho preferencie v národnom tíme medzi Španielskom a Argentínou, rázne vyhlásil, že Španielsko nemôže ovplyvniť jeho vernosť: "Chcem hrať s argentínskym tímom a nemyslím si, že by ma španielsky tím mohol presvedčiť."

Vyjadril však záujem zahrať po boku Lamineho Yamala v budúcnosti, pričom vyzdvihol Barcelonu ako miesto, kde by sa takáto spolupráca mohla zrealizovať: "Jedného dňa by som chcel hrať s Lamine Yamalom," priznal.

Thiagov obľúbený gól Lea

Pri úvahách o slávnej kariére svojho otca si Thiago s láskou spomenul na jeden z Messiho najpamätnejších gólov - strelil ho vo finále Ligy majstrov proti Manchestru United: "Najkrajším gólom môjho otca bola hlavička proti Manchestru United vo finále Ligy majstrov."

Thiagovo nadšenie pre futbal v kombinácii s obdivom k úspechom jeho otca podčiarkuje jeho rastúce ambície v tomto športe. Keďže naďalej rastie a rozvíja sa, jeho cesta vo futbale sľubuje, že bude pozorne sledovaná, najmä vzhľadom na to, že jeho otec je Leo Messi.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-06-15 10:49:32
Na to, že má iba 12 rokov má veľmi rozumné a duchaprítomné odpovede a názory. Dúfam, že z neho vyrastie rovnaká hviezda ako jeho otec a meno Messi sa zasa objaví v drese Barcelony!!!