Keďže nad budúcnosťou Vitora Roqueho v Barcelone visí otáznik. Barcelona preskúmala niekoľko možností a podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo úplne nevylučuje Brazílčanov odchod.

Hoci Barcelona vraj uprednostňuje pokračovanie v spolupráci, jej postoj výrazne závisí od nariadení o finančnej fair play. Ak by tieto obmedzenia znemožnili Roqueho udržať, sú pripravení uľahčiť jeho odchod, prípadne prostredníctvom hosťovania. V takomto prípade klub identifikoval Ferrana Torresa a Marca Guiu ako potenciálnu náhradu za starnúceho Roberta Lewandowskeho a je tiež otvorený uvažovať o postupe Paua Victora alebo preskúmať iné možnosti na prestupovom trhu.

Aký presne je plán Barcelony s Roquem?

Roque, ktorý je v metropole Katalánska už 6 mesiacov, sa musí osvedčiť počas predsezónnej prípravy pod vedením Hansa Flicka, ktorý útočníkovi vyjadril dôveru. Zatiaľ čo Deco a Flick chcú, aby Roque v budúcej sezóne nahradil Lewandowskeho, športoví riaditelia klubu sú opatrní.

Priznávajú, že Roque môže zostať len vtedy, ak sa im podarí splniť pravidlá La Ligy o finančnej fair play a zaregistrovať jeho zmluvu, ktorá platí do roku 2031. Momentálne Barcelona čelí finančným obmedzeniam, pričom prísne limity sú stanovené článkom 100 La Ligy, čo ovplyvňuje ich schopnosť riadiť odpisy hráčov. Na druhej strane, ak by súhlasili s analyzovaním ponúk, záujem prejavili Juventus, FC Porto a Atlético Madrid.

Existujú aj iné priority

Pred riešením Roqueho situácie musia uprednostniť registráciu zmlúv pre Gaviho a Alejandra Baldeho, dvoch kľúčových hráčov, ktorí nedávno predĺžili zmluvy, ale ešte nie sú registrovaní pre ligovú súťaž. Dosiahnutie vyrovnanej finančnej situácie je pre Barcelonu kľúčové, pretože by zvýšilo Roqueho šance na zotrvanie v klube.

V opačnom prípade sa môžu rozhodnúť pre hosťovanie a hľadanie internej náhrady, napríklad Torresa alebo Guiu z rezervného tímu, ktorí sa ukázali ako sľubní. Prípadne by mohli zvážiť postup Paua Victora, ktorý momentálne exceluje v tíme Barça Atlètic v Primera RFEF, alebo preskúmať možnosti na trhu, ako napríklad Ayoze Perez, ktorý bol ponúknutý s prijateľnou výškou odstupnej klauzuly.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-06-15 12:17:39
Keď odíde Roque budeme to raz ľutovať
2024-06-15 12:18:57
Keď príde Nico tak neviem načo nám bude Ferran alebo Felix