Do začiatku predsezónnej prípravy Barcelony zostáva ešte veľa času, ale v médiách sa už objavili úvahy o tom, koho bude chcieť Hansi Flick počas tohto obdobia otestovať. Tobias Altschaffl a Linus Uhrig z denníka Bild tvrdia, že nový tréner Blaugranas bude testovať svojho krajana.

Nemeckí novinári uvádzajú, že Flick sa rozhodol zaradiť Noaha Darvicha do prvého tímu aspoň na prípravné obdobie na novú sezónu. Tréner je vraj fanúšikom talentu 17-ročného mladíka a pozná ho z jeho účinkovania v nemeckých mládežníckych tímoch. Flick sa vraj takto rozhodol po tom, ako sledoval tréning barcelonskej rezervy. Podľa katalánskeho denníka Sport sa rezerve klubu veľmi páčilo, že sa tréner prišiel pozrieť na tréning. Najmä preto, že medzi hráčmi panovali určité obavy, aký bude prístup nového šéfa prvého tímu k mladším hráčom.

Zatiaľ nie je isté, či Darvich zostane vo Flickovom tíme aj po skončení predsezónnej prípravy. O všetkom sa rozhodne počas prípravy. Novinári Bildu sa domnievajú, že 17-ročný mladík má na to veľkú šancu, keďže nový tréner je považovaný za podporovateľa talentov a rád dáva šancu mladým, ofenzívny stredopoliar mu imponuje a pozná ho už z minulosti. Mnohé nasvedčuje tomu, že hráč vycestuje na turné do Spojených štátov.

Darvich prišiel do Barcelony v auguste 2023 z Freiburgu za 2,5 milióna eur. Odvtedy odohral 21 zápasov vo farbách rezervy, ale na ihrisku strávil len 718 minút. Strelil jeden gól a zaznamenal dve asistencie. V semifinálovom dvojzápase proti Ibize v baráži o postup do Segunda División sedel na lavičke, ale stále je považovaný za hráča so značným talentom.

zdroj: bild.de
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Oli5 Premium
2024-06-15 14:23:59
Nemůžu říct, že by na mě udělal dojem. I ta minutáž v Barça Atlétic je do nebe volající. Ať místo něho vezme někoho z řady Guille, Junyent, Juan Hernández, Xavi Espart, Fariñas, Unai...