Sergi Robertovi končí 30. júna zmluva a odchovanec La Masie stále čaká na ponuku z klubu. Ak sa žiadna neobjaví, na stole už má niekoľko ponúk od klubov zo Španielska, ktoré by mal zvážiť. Stredopoliar by si rád ujasnil svoju budúcnosť najneskôr do 10. júla, keď Barça začne predsezónnu prípravu.

Situácia kapitána je stále veľmi neistá, v médiách sa objavili správy o jeho zotrvaní aj odchode. Tentoraz Gabriel Sans z katalánskeho denníka Mundo Deportivo píše o ponukách, ktoré by mal mať Sergi Roberto už na stole od iných klubov La Ligy. O jeho služby sa údajne zaujímajú Girona, Sevilla a Valencia. Jeho agent Josep Maria Orobitg bol informovaný spomínanými klubmi o ponukách, ktoré majú pre jeho klienta. Samotný Roberto by vraj najradšej zostal v Španielsku, ale ak by sa rozhodol pre "exotickejšiu" destináciu, jedným z možných smerov, ktorým by sa mohol vydať, je Inter Miami. Podľa novinára Američania pozorne sledujú situáciu kapitána Barçy.

Stále však nie je možné vylúčiť, že stredopoliar zostane v katalánskej metropole. Je to možnosť, ktorá má pre neho absolútnu prioritu, ale keďže klub nevydal žiadne jasné vyhlásenie, Sergi vie, že musí byť pripravený na rôzne riešenia. Má 32 rokov a bude pre neho čoraz ťažšie podpísať finančne výhodnú zmluvu. Jeho budúcnosť v Barcelone má závisieť najmä od finančnej fair play a médiá informovali o 'Decovej' klauzule v ponuke, ktorú od klubu dostane.

Podľa týchto správ si Barcelona aj v prípade podpisu novej zmluvy vyhradzuje právo ukončiť ju do 12. augusta, ak hráča nezaregistruje. Sergi Roberto by si tak musel sám hľadať nový klub. Zdá sa teda, že zotrvanie kapitána v klube nie je na zozname absolútnych priorít športového riaditeľstva Barçy.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.