Raphinha v Barcelone opakovane preukázal veľké odhodlanie, čo veľa vypovedá o jeho charaktere. V poslednom čase sa z tohto krídelníka stal aj jeden z lídrov brazílskeho národného tímu, ako sme mohli vidieť na videu zo šatne Canarinhos, v ktorom sa 27-ročný hráč snaží svojím prejavom inšpirovať svojich kolegov v tíme, ktorý sa nachádza v kríze.

"Tento dres je náročný. Je väčší ako ktokoľvek tu, to je pravda. Ale tento dres vám sám o sebe neumožní vyhrať zápas. Ak na ihrisku neodovzdáme všetko, ak sa neobetujeme od prvej do poslednej minúty, ak niekto z nás nepobeží, keď vidí, že spoluhráč je unavený a potrebuje pomoc, zápas nevyhráme. Ak niekto príde na ihrisko z lavičky a neodovzdá 100%, zápas nevyhráme," povedal Raphinha pred celým tímom, v ktorom chýbajú hráči ako Neymar, Thiago Silva či Casemiro.

Brazília vyhrala len 5 z posledných 13 zápasov a rovnaký počet prehrala. Rok 2023 ukončila s väčším počtom prehier ako víťazstiev, čo sa nestalo od roku 1963. V poslednom prípravnom zápase pred Copa América remizovali Canarinhos s USA 1:1, čo všetko viedlo k tomu, že dokonca aj Ronaldinho kritizoval mužstvo: "Veci sa nevyvíjajú dobre. Chýbajú pazúry, odhodlanie, radosť, všetko. Chýba dobrá hra, preto neuvidím žiadny zápas," zhodnotil legendárny futbalista.

Práve dnes Mari Carmen Torre z madridského denníka Marca píše, že Barcelona nevylučuje predaj Raphinhu, ale nie preto, že by sa ho chcela zbaviť, len pre prípad, že by realizovala nejakú inú operáciu, keďže na 27-ročnom hráčovi sa dajú zarobiť peniaze vzhľadom na záujem iných klubov. Správy však naznačujú, že Hansi Flick by si Brazílčana rád ponechal. Okrem toho treba pripomenúť, že vzhľadom na tlmenie Raphinhu prestupu z Leedsu by Barça musela za neho dostať naozaj masívnu ponuku, aby sa transakcia oplatila.

zdroj: mundodeportivo.es marca.com
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.