Ronaldinho, držiteľ Zlatej lopty z roku 2005, kritizoval súčasný tím Canarinhos a zároveň vyhlásil, že nemá v úmysle sledovať zápasy národného tímu na Copa América a oslavovať víťazstvá. Na slová brazílskej futbalovej legendy reagoval súčasný hráč národného tímu a krídelník Barcelony Raphinha.

"Ronaldinhovo vyhlásenie? Neviem, či ide o reklamu alebo čo, ale pred pár dňami mi povedali, že si od Viniho vypýtal lístky na sledovanie našich zápasov (smiech). Každopádne ma to prekvapilo a s jeho slovami nesúhlasím. Nikdy predtým takto nehovoril, vždy podporoval tím a považujem ho za vzor pre všetkých v tíme," povedal Raphinha na tlačovej konferencii národného tímu.

Brazílčan bol plný emócií, keď hovoril o tom, ako mu syn pomohol prekonať osobné a profesionálne problémy, kvôli ktorým uvažoval o tom, že sa vzdá a odíde z futbalu: "Nuž, nedávno som z osobných a profesionálnych dôvodov uvažoval o tom, že so všetkým skončím. Rozmýšľal som o tom, že to vzdám, že odídem z futbalu, nemal som dôvod prežívať žiadne psychické problémy a ťažkosti zo strany médií alebo fanúšikov," priznal.

Raphinha priznal, že veľkú zásluhu na tom má jeho syn Gael: "Keď si predstavím, že môj syn ma jedného dňa bude môcť vo futbale vidieť ako inšpiráciu, nie ako najlepšieho na svete, ale ako referenčný bod, stojí to za veľa."

Na tlačovej konferencii sa Raphinha odvolal aj na slová Kyliana Mbappého, ktorý povedal, že Majstrovstvá Európy sú ťažšie ako Majstrovstvá sveta: "Nanešťastie pre neho a našťastie pre nás prehral Majstrovstvá sveta s juhoamerickým tímom. Bol by som rád, keby európske tímy hrali v kvalifikácii v juhoamerickej zóne, na ihriskách, ktoré tu máme. Potom by videl, či je to ľahké alebo ťažké. Každý hovorí, čo si myslí. Je to Mbappého názor a ja ho nemôžem zmeniť."

Z krídelníka Barçy rastie jeden z lídrov národného tímu. Očakáva sa, že 27-ročný bude po dobrej sezóne vo farbách Blaugranas jedným z lídrov brazílskej reprezentácie na Copa América, ktorá sa začína o necelý týždeň. Brazílčania sa v prvom zápase šampionátu stretnú s reprezentáciou Kostariky. Okrem toho odohrajú v skupine D zápasy proti Paraguaju a Kolumbii.

zdroj: twitter
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.