Kobbie Mainoo je hráč, ktorý v sebe spája mladistvú fantáziu, kvalitu a fyzickú silu. Futbalista Manchestru United je určite lákadlom na prestupovom trhu. V poslednom čase sme boli svedkami zaujímavej série prestupových špekulácií, ktoré ho spájali s FC Barcelona.

Správu o tom, že Kobbie Mainoo je v hľadáčiku Deca, pred niekoľkými dňami ako prvý priniesol španielsky portál El Nacional, známy svojimi absurdnými prestupovými špekuláciami. Manchester United by mal od Barçy dostať ponuku vo výške 8,5 milióna libier, pričom do operácie by bol zapojený aj Raphinha.

Týmto správam sa nedávno venoval belgický novinár Sacha Tavolieri, ktorý v príspevku na Twitteri uviedol, že Manchester United zaznamenal záujem Barcelony a rokuje so zástupcami Mainoa o predĺžení zmluvy.

Príspevok o Belgičanovi neunikol pozornosti novinárom na Britských ostrovoch. Anglický denník Mirror, ktorý ho vo svojom článku cituje, zároveň zdôraznil, že tím z Old Traffordu robí všetko pre to, aby svoj klenot v Anglicku udržal. Treba pripomenúť, že 19-ročný mladík má s Červenými diablami platnú zmluvu do roku 2027.

Katalánsky denník Sport následne informoval, že "v Anglicku sa píše", že Barça sa pokúsi získať perlu Manchestru United. Článok v denníku nebol podpísaný menom, nebol uvedený ani konkrétny zdroj, ale dá sa odhadnúť, že ide o správy z denníka Mirror.

Mainoo odohral v tejto sezóne 35 zápasov za prvý tím, v ktorých strelil 5 gólov a zaznamenal 3 asistencie. Za pomerne krátky čas sa stal jedným z obľúbencov fanúšikov a prípadný odchod z Old Traffordu by bol veľmi náročnou výzvou. Ak k tomu pripočítame zložitú finančnú situáciu Barcelony, operácia sa zdá byť nemožná.  Prestupové obdobie sa práve začína, takže sa bojíme pomyslieť na tom, s akým ďalším 'vodítkom' prídu novinári z El Nacional.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.