João Felix má už len dva týždne do konca zmluvy o hosťovaní v Barcelone a jeho budúcnosť je stále neistá. Portugalskému reprezentantovi končí zmluva na konci mesiaca, ale do Atlética Madrid sa vrátiť nechce. Diego Simeone si zasa neželá, aby sa útočník vrátil do hlavného mesta Španielska.

Keďže neistota ohľadom Felixovej budúcnosti pretrváva, zdá sa, že Barcelona je pripravená urobiť ďalší krok. Podľa katalánskeho denníka Sport Katalánci zintenzívnili svoje úsilie o udržanie Felixa, ktorého si nový tréner Hansi Flick veľmi cení.

Flick počíta s tým, že bývalá hviezda SL Benfica sa stane súčasťou barcelonského útoku v budúcej sezóne. V nedávnom podcaste sám prezident Barcelony Joan Laporta prezradil, že Flick chcel Felixa podpísať počas svojho pôsobenia v Bayerne Mníchov. S ohľadom na Felixovu budúcnosť a zrejme pokračovanie spolupráce, Barcelona zverejnila aj video s jeho špeciálnymi momentmi na tréningu.

Môže Barça podpísať Felixa natrvalo?

Napriek túžbe Barcelony udržať si Felixa, klub nie je v pozícii, aby toto leto podpísal s hráčom trvalý kontrakt. Katalánci totiž nemajú v pláne podpísať Felixa za akúkoľvek cenu. Vzhľadom na to klub vyvíja tlak na všetky zúčastnené strany, aby sa rýchlo dohodli.

Jorge Mendes skúma možnosť dohody, ktorá by Felixovi priniesla rovnaký plat ako v minulej sezóne. V podstate sa snaží nastoliť rovnaké podmienky poslednej dohody Barcelony s Atleticom Madrid. Či sa táto dohoda zrealizuje, sa ešte len uvidí, ale Barcelona zo svojej strany verí, že Felix má väčšiu šancu zostať v klube ako jeho krajan João Cancelo.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.