Odkedy sa Hansi Flick stal trénerom Barçy, veľa sa špekuluje o jeho údajnej snahe posilniť svalstvo svojich nových zverencov. Na sociálnych sieťach sa opäť objavili dve fotografie Leóna Goretzku "pred a po", ktoré ukazujú jeho fyzickú premenu. Podľa informácií katalánskeho denníka Sport si z toho Hansi Flick vôbec nerobí ťažkú hlavu.

Podľa Toniho Juanmartiho bude Hansi Flick klásť veľký dôraz na rytmus a intenzitu hry, ale to neznamená, že je posadnutý budovaním muskulatúry svojich hráčov. Flick verí vo fyzickú silu, ale len vtedy, ak ide ruka v ruke s podstatou hry: cirkuláciou lopty, intenzitou v pressingu a fyzickou kondíciou.

Dôkazom toho, že Nemec uprednostňuje kvalitu pred fyzickými rozmermi, je jeho túžba hrať v systéme s dvojitým pivotom a schopnosťou rozohrávky. Hansi je skeptický voči klasickému pozičnému defenzívnemu záložníkovi, preto sa zamietla možnosť príchodu Guida Rodrígueza.

Pri analýze zápasov Barçy v tejto sezóne sa Flick domnieva, že tímu chýbala energia. Najmä vo veľkých zápasoch. Nemec je však presvedčený, že vďaka dennému režimu, ktorý chce zaviesť, bude intenzita tímu v budúcej sezóne najlepšia. V uplynulých dňoch už prebehli kontakty medzi Flickom a novým trénerom fyzickej prípravy Julom Tousom. Medzi nimi už panuje úplná zhoda.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-16 12:20:56
Konečne tréner vo rozumie tomu kde je európsky fyzicky standart