Barcelona sa pripravuje na kľúčové leto, pretože nový tréner Hansi Flick začína hodnotiť hráčov, ktorých má pod svojimi krídlami. Najmä nadchádzajúca predsezónna príprava môže byť pre Flicka kľúčová, pretože mu poskytne príležitosť pozorne sledovať nielen hviezdy prvého tímu, ale aj mladých hráčov, ktorí sú pripravení zasiahnuť do budúcej sezóny.

Podľa informácií katalánskeho denníka Mundo Deportivo Flick pozorne sleduje najmä 9 hráčov. Každý z nich musí toto leto na nemeckého kormidelníka zapôsobiť, v opačnom prípade by ich budúcnosť na Camp Nou mohla byť neistá. Zoznam vedie Julian Araujo. Po pôsobivom hosťovaní v Las Palmas má Araujo skvelú príležitosť stať sa v budúcej sezóne členom prvého tímu, pretože v Barcelone je nedostatok pravých obrancov. Nedávne správy naznačujú, že Araujo spolu s Éricom Garcíom sú dvaja navrátilci, ktorých by si Barcelona mohla udržať aj v novej sezóne.

Ďalším obrancom, ktorý bude pozorne sledovaný, je Alex Valle. Po odchode Marcosa Alonsa sa na pozícii ľavého obrancu otvára priestor na doplnenie kádra. Valle má preto možnosť stať sa lacnou alternatívou za Alejandra Baldeho, najmä ak sa Barcelone nepodarí udržať služby Joãa Cancela.

Noah Darvich je hráčom, o ktorého sa zaujíma najmä Hansi Flick. Zdá sa, že nový tréner sa snaží začleniť mladého Nemca do kádra Barcelony v budúcej sezóne. Pablo Torre je tiež v hľadáčiku Flicka po návrate z hosťovania v Girone. Torre nebol taký pôsobivý ako García, ale mladý záložník dostane šancu ukázať sa počas predsezónnej prípravy.

Okrem Torreho a Darvicha sa do centra pozornosti dostanú aj defenzívni záložníci ako Oriol Romeu a Marc Casadó. Romeu bol vo veľkom spájaný s návratom do Girony, ale zdá sa, že Flick sa na tohto veterána ešte naposledy preverí, než sa definitívne rozhodne o jeho budúcnosti.

Na druhej strane Casadó má potenciál stať sa internou náhradou za Sergia Busquetsa v Barcelone. Na to však musí mladík poriadne zabrať v predsezónne. Pri prechode do útoku sa zdá, že Flick je ochotný dať druhú šancu Ansu Fatimu. Španiel, ktorý bol kedysi považovaný za budúcnosť Barcelony, sa vracia z nevydareného hosťovania v Brighton & Hove Albion. Fati však stále disponuje nesporným talentom a pod novým trénerom by sa mu mohlo dariť, preto ho bude Flick toto leto pozorne sledovať.

Ďalšími dvoma hráčmi, ktorých bude Flick sledovať, sú Vitor Roque a Marc Guiu. Roqueho neistá situácia v Barcelone už bola dobre zdokumentovaná. Brazílčan však bude mať šancu ukázať sa v predsezónnej príprave. Barcelona sa však prikláňa k odchodu bývalého útočníka Athletico Paranaense.

Pokiaľ ide o Guiu, je to ďalší hráč, ktorý môže klub opustiť na hosťovanie, pričom ako potenciálny záujemca sa nedávno objavila Sevilla. Flick by sa napriek tomu rád bližšie pozrel túto talentovanú deviatku, ktorá bude zohrávať kľúčovú úlohu pre Barçu Atlètic vo finále play-off.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.