Nielen Ferran Torres spomedzi barcelonských útočníkov priťahuje záujem iných klubov. Ako informuje Tomas Andreu z katalánskeho denníka Sport, Marc Guiu je v hľadáčiku Sevilly.

Novinár vysvetľuje, že Andalúzania sú ponorení do hlbokej prestavby svojho kádra, pričom jeho športový riaditeľ Victor Orta stojí pred náročnou úlohou nahradiť slabých hráčov novými, ktorí by vzbudili nové nádeje a zároveň pomohli znížiť mzdový rozpočet. Práve v tejto súvislosti Andreu informuje, že cieľom šéfa športového oddelenia Sevilly je získať Guiu. O tom sa už vie v športovom riaditeľstve Barcelony aj v hráčovom okolí.

Andreu pripomína, že Sevilla sa o Guiu zaujímala už v januári. Vtedy sa však pre interné problémy v klube zo Sánchez Pizjuán a časté povolávanie mladého útočníka na zápasy prvého tímu hosťovanie nezrealizovalo. Sevilla však stále chce rokovať o získaní Guiu, hoci sa na to potrebuje zbaviť hráčov s vysokými platmi a neuspokojivými výkonmi. Musí tiež počkať na vyriešenie situácie Youssefa En-Nesyriho, ktorý by mohol odísť a uvoľniť miesto v kádri, čím by klub získal určité príjmy a zväčšil manévrovací priestor vo finančnej rovine. Dohodu neuľahčia ani katastrofálne vzťahy medzi Barcelonou a Sevillou na inštitucionálnej úrovni v dôsledku kauzy Negreira a s ňou súvisiacich krokov Andalúzanov.

Andreu dospel k záveru, že Barcelonu kontaktoval početný zoznam záujemcov o prestup alebo hosťovanie Guiu. Zatiaľ však nebolo prijaté žiadne rozhodnutie o budúcnosti 18-ročného hráča. Možno sa tak stane až po skončení predsezónnej prípravy, v ktorej bude mať Guiu príležitosť predviesť sa Hansi Flickovi.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.