Hansi Flick sa počas svojho pôsobenia v Barcelone nebude tešiť finančnej slobode, ktorú európska elita trénerom zvyčajne dopraje. Má však k dispozícii talentované mladé jadro a akadémiu, ktorá neustále vychováva famózne talenty.

V súlade s prácou Xaviho a požiadavkou Joana Laportu sa Flick zameriava na akadémiu a bude naďalej uprednostňovať mladé talenty z La Masie. Jeho projekt sa teda pochopiteľne bude točiť okolo tejto akadémie.

Katalánsky denník Mundo Deportivo tvrdí, že Flick sa ponára hlbšie do mládežníckych radov v La Masii a dokonca si od klubu vyžiadal správy a názory na viacerých hráčov. Všimol si pôsobivú jazdu Barçy Atlètic v tejto sezóne a sleduje finále play-off, ktorého prvú časť odohrajú ešte dnes. Začiatkom tohto týždňa bol dokonca svedkom tréningu tímu počas svojej návštevy Katalánska.

Flickova pozornosť voči akadémii sa tým nekončí, pretože podľa správy bude hovoriť s trénermi tímov z nižších súťaží vrátane Rafu Márqueza, Josého Ramona Alexanka a Toniho Hernandeza.

Za súčasného stavu sa novovymenovaný tréner pozrie na prestupový trh len po dvoch alebo troch skúsených hráčoch vrátane záložníka a krídelníka. Všetky ostatné pozície budú podľa Flicka pokryté akadémiou. Lamine Yamal a Pau Cubarsí sú v tejto chvíli takmer nespochybniteľnými hráčmi základu Blaugranas a svoju pozíciu si zachovajú aj pod jeho ochranou. Tréner oceňuje dobre aj takých hráčov ako Hector Fort, Marc Guiu a Marc Bernal a povolá ich na predsezónne turné v USA.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Oli5 Premium
2024-06-16 19:14:29
Napiš mi, za dva dny máš na stole i report na Prebenjamin (U8)...