EURO2024 sa už začalo a Barcelona medzitým pracuje na realizácii športového plánu Hansiho Flicka. Najskôr však budú potrebné odchody a podľa novinára katalánskeho denníka Sport klub v súčasnosti rokuje o dvoch takýchto operáciách s FC Porto.

Podľa Joaquima Piera z denníka Sport mal športový riaditeľ Barcelony Deco v uplynulých dňoch online stretnutie s novým prezidentom FC Porto Andrém Villasom-Boasom, na ktorom sa preberali dve témy: možný prestup stopéra Mika Fayeho a hosťovanie Vitora Roqueho.

Deco a Hansi Flick veria v senegalského stopéra, ktorý podľa nich môže hrať aj na ľavej strane obrany, no v prvom tíme je prebytok stopérov a klub bude musieť pristúpiť k predaju. Podľa Piera sa Barça už dohodla so zástupcami Senegalčana: ak príde ponuka vo výške aspoň 15 miliónov eur, ktorú hráč prijme, bude akceptovaná a Barça si zabezpečí opciu na spätný odkup a percentá z prípadného budúceho predaja. A podľa brazílskeho novinára Sportu je to presne to, o čom Barça a Porto v súčasnosti rokujú.

Objavil sa aj druhý hráč Barçy, ktorý rokuje s drakmi: Vitor Roque. Brazílsky útočník sa páči Hansi Flickovi, ale jeho budúcnosť môže závisieť skôr od otázok finančnej fair play. Preto sa objavila možnosť hosťovania Roqueho v Porte na jednu sezónu bez možnosti spätného odkúpenia.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-16 18:45:29
Pokud u nás nebude hrát, tak Porto by mohla být pro hostování dobrá destinace 👍
2024-06-16 19:03:30
Cez evanilsona neviem či si zahrá .... Ak na hosťovanie tak niekam kde bude určite hrať ...napríklad klub v španielsku kde j e predpoklad že bude hrať o záchranu ako Las Palmas alebo valecano