Na EURO 2024 sa po prvýkrát uplatňuje pravidlo, podľa ktorého môžu s hlavným rozhodcom hovoriť len kapitáni oboch súťažiacich tímov. Bývalý španielsky arbiter tvrdí, že toto pravidlo bude zavedené aj v La Lige.

Podľa bývalého španielskeho rozhodcu a v súčasnosti experta viacerých staníc Eduarda Iturralde Gonzaleza zavedie španielska federácia od novej sezóny pravidlo týkajúce sa toho, že s hlavným rozhodcom zápasu môžu hovoriť iba kapitáni.

"Zo začiatku to bude ťažké, ale hráči musia vedieť, že sa nebude tolerovať obklopovanie rozhodcu, sťažnosti a protesty proti rozhodcom," hovorí Iturralde González.

Myslíte si, že hráči španielskej ligy budú toto pravidlo rešpektovať?

zdroj: @carrrusel
foto: twitter

Diskusia

6 komentáre
2024-06-17 06:55:09
Je to dobrý nápad, ale vezmite si, že máte kapitána v bránke a niečo sa stane pred pokutovým územím súpera. Kým tam brankár pribehne konzultovať situáciu, tak ten čas sa potom nastaví? Lebo takto "môže" klub tiež zdržovať... Barcelona útočí, príde nejaká situácia a Ter Stegen (ako kapitán) beží cez polovicu ihriska aby to konzultoval.......... Na druhej strane keď niečo rozhodca odpíska, tak ho zavalí tlupa hráčov a sú z toho zmätky.
2024-06-17 08:17:51
Treba to zaviesť ako v Anglicku .... Rozculovanie sa a hádanie s rozhodcom rovno žltá .. a je to vybavené