Príchod Vincenta Kompanyho prinesie v lete do tímu Bayernu Mníchov množstvo zmien, pričom klub sa zaujíma najmä o záložníka Evertonu Amadoua Onanu. Rovnaká logika platí aj pre FC Barcelona, kde sa Hansi Flick snaží priviesť do tímu viacero nových hráčov v snahe zvýšiť jeho kvalitu.

Zaujímavosťou je, že Flick má údajne záujem o podpis zmluvy s útočníkom Bayernu Mníchov Kinsleyom Comanom, ktorý pôsobil pod jeho vedením počas jeho pôsobenia v Bavorsku. Novinár Sky Germany Florian Plettenberg však ponúkol iné informácie o budúcnosti Kingsleyho Comana. Na rozdiel od nedávnych správ Plettenberg tvrdí, že útočník Bayernu momentálne nie je pre Barcelonu serióznou voľbou.

Naznačuje, že záujem Barcelony o Francúza nie je momentálne konkrétny. V skutočnosti momentálne nie je pre Hansiho Flicka prioritným prestupom. Zdá sa, že nemecký tréner je viac odhodlaný priviesť nového stredopoliara. V poslednom čase sa ako potenciálny cieľ Kataláncov objavil Javi Guerra, hoci alternatív nie je málo.

Bayern je otvorený predaju

Bayern Mníchov je zasa otvorený možnosti predať Comana v nadchádzajúcom lete. Prípadný odchod Francúza by mohol byť súčasťou plánov Kompanyho v Allianz Arene. Túžba Bayernu zbaviť sa Comana nie je prekvapujúca, keďže tento krídelník je jedným z najlepšie zarábajúcich hráčov v klube s platom 15 miliónov eur. Okrem toho má zmluvu, ktorá mu vyprší až v roku 2027.

Vzhľadom na svoj vysoký plat Coman ponúkol Bayernu len veľmi málo z hľadiska produktivity a prínosu. Jeho problémy so zraneniami pretrvávajú a hráč sa ani zďaleka nepribližuje svojej vrcholnej forme. Možno práve preto sa Bayern tak rád zbaví bývalej hviezdy Juventusu a PSG. Barcelona preto musí postupovať opatrne, ak sa v blízkej budúcnosti opäť začne zaujímať o Comana.

zdroj: skysport
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.