Pokračovanie Sergiho Roberta v Barcelone sa v jednom momente zdalo byť isté, najmä keď Xavi podporoval kapitána a videl v jeho všestrannosti veľkú hodnotu. Zmena trénera však prišla pomerne nečakane a opäť spochybnila Španielovu budúcnosť. Je predsa jasné, že tréner bude mať lepšie možnosti na väčšine, ak nie na všetkých pozíciách, na ktorých Roberto pôsobí.

Vo veku 32 rokov má odchovanec La Masie na svojom konte rozsiahle skúsenosti a nie je prekvapením, že o neho prejavili záujem kluby z celého sveta. Keďže mu tento mesiac končí zmluva, jeho dilema je ešte zložitejšia. Ako informuje katalánsky denník Sport, Girona má na kapitána Barcelony veľký zálusk. Michelov tím sa po pamätnej sezóne kvalifikoval do Ligy majstrov, rozširuje svoj káder a v Robertovi vidí cennú posilu.

Katalánsky celok pravdepodobne budúci mesiac podpíše Oriola Romeua späť z Barcelony a súbežný podpis Roberta im prinesie dvoch schopných hráčov do stredu poľa, ktorí ponúkajú dynamické profily. Girona však nie je jediným záujemcom. Porto a Valencia sú niektoré z ďalších klubov, ktoré sa zaujímali o jeho situáciu a ktoré by mali záujem o jeho podpis v lete.

Roberto chce zostať

Roberto vždy uprednostňoval Barcelonu pred svojimi osobnými záujmami, a preto si želá zostať v klube svojich snov ešte jeden rok, pretože je presvedčený, že má na to, aby zaujal nového trénera. Momentálne čaká na konkrétnu ponuku od vedenia, ale keďže na trhu číha takýto záujem, uvidíme, ako dlho bude trpezlivý.

Deco a spol. poslali kapitánovi začiatkom tohto roka návrh na predĺženie zmluvy, ale priznali jeho okoliu, že je podmienený platovým limitom, ktorý má Barcelona povolený. To znamená, že najbližšie týždne budú rozhodujúce, či klub predloží ponuku a Roberto zostane.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-17 11:49:47
Za mě nejlepší varianta ho podepsat, a prodat ať taky něco z toho máme. Nikdo nechci z Barcelony odcházet a nebo jdou na konci kontraktu zadarmo.