Počet klubov, ktoré sa zaujímajú o podpis Sergiho Roberta, narastá. Podľa správ sa o kapitána Barcelony zaujíma už aj Porto, ktoré by v blízkej budúcnosti mohlo s Blaugranas uskutočniť ďalší obchod.

Katalánsky denník Mundo Deportivo nedávno informoval, že o Sergiho Roberta sa zaujímajú tímy La Ligy Sevilla, Valencia a Girona. Matteo Moretto túto správu potvrdzuje, ale medzi kluby, ktoré zvažujú získanie 32-ročného hráča, zaradil aj Porto. V tejto súvislosti stojí za zmienku, že podľa Joaquima Piera už Deco hovoril so zástupcami portugalského tímu o kúpe Mikayila Fayeho a hosťovaní Vitora Roqueho.

Samotný Sergi Roberto by rád zostal v Barcelone, ale podmienka klubu, že musí počkať do augusta, aby sa zistilo, či môže byť zaregistrovaný, bola podľa médií pre futbalistu neprijateľná. Kapitán sa nehodlá ponáhľať, ale ani on nechce čakať tak dlho a mieni si vypočuť ponuky z iných tímov. Práve preto má byť podľa slov Moretta "na krok a pol od Blaugranas". Novinár špekuluje, že by sa mohli objaviť aj ponuky zo Spojených štátov a Saudskej Arábie.

Prečo sa vzťahy Barcelony s Portom tak zintenzívnili? Dá sa predpokladať, že to nie je len kvôli osobe Deca, ktorý v portugalskom klube roky hrával a má tam určite dobré kontakty. Koniec koncov, športovým riaditeľom Porta sa stal Andoni Zubizarreta, legendárny brankár, ktorý túto funkciu zastával aj v Blaugranas. Uvidíme, ktorých futbalistov sa nakoniec pokúsi priviesť na Estadio do Dragão.

zdroj: matteo moretto
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-17 15:20:56
Berte si ho