Ako informoval Joaquim Piera z katalánskeho denníka Sport, ktorý sa zvyčajne dobre orientuje na brazílskom trhu (najmä v súvislosti s Decovými aktivitami...), Barcelona uvažuje o príchode krajného obrancu z tejto krajiny. Klub chce totiž posilniť túto pozíciu za lacný peniaz.

Podľa týchto správ požiadal Hansi Flick športové riaditeľstvo Blaugranas o posilnenie krajných obrancov. Ideálny by bol hráč, ktorý dokáže hrať oboma nohami, takže by mohol byť nasadený na ľavej aj pravej strane. Deco preto vydal pokyn, aby športové oddelenie vytypovalo hráčov sledovaných v posledných rokoch, ktorí by mali vhodné schopnosti na to, aby hrali v prvom tíme, či už okamžite alebo v krátkom čase. Odchod Marcosa Alonsa znamená, že klub môže sústrediť svoje úsilie na ľavého obrancu, najmä keď nominálny pravý obranca Hector Fort už predĺžil zmluvu (hoci dostal niekoľko šancí aj na opačnom krídle).

Podľa Piera je preto cieľom hráč mládežníckeho tímu Fluminense João Henrique Mendes da Silva, známy ako Esquerdinha. Brazílčan sa pozdáva športovému riaditeľstvu a je považovaný za hráča s veľkou perspektívou, jedného z najlepších hráčov na svojom poste v Brazílii v tomto veku. Podľa novinára ho skauti Barcelony sledujú už niekoľko sezón, a to v klube aj v mládežníckych reprezentáciách Brazílie.

Piera vysvetľuje, že Barça ešte nevie, koľko bude môcť investovať do krajných obrancov, najmä preto, že potrebuje posilniť aj ľavé krídlo a stred poľa. Klub predpokladá, že sa vráti k pravidlu 1:1, ale nič nie je vopred rozhodnuté. Preto sa športové riaditeľstvo pozerá na rôzne profily, vrátane talentovaných hráčov, ktorí môžu prísť do Barcelony za prijateľnú cenu, bez potreby veľkých predajov. Barcelona urobila podobný krok v prípade Mikayila Fayeho. Takýto ľavý obranca by bol registrovaný v rezerve s možnosťou spolupráce s prvým tímom.

Piera zdôrazňuje, že v tomto kontexte sa v klube najviac páči práve Esquerdinha. Novinár denníka Sport charakterizuje Brazílčana ako technicky dobre trénovaného hráča so súťaživou mentalitou, rýchleho, silného (meria 183 cm), behavého a schopného dobre zasiahnuť loptu (je špecialistom na voľné kopy). Esquerdinha rád vysoko napáda a veľkou mierou sa podieľa na výstavbe akcií. Za prvý tím odohral zatiaľ jeden zápas a predstavil sa aj v brazílskej reprezentácii do 17 rokov.

Podľa týchto správ má Esquerdinha zmluvu do roku 2026 a jeho odstupnou klauzula je 70 miliónov eur, ale mal by možnosť opcie na odchod z Fluminense. Piera je presvedčený, že 18-ročný hráč čoskoro prestúpi do európskeho futbalu. Novinár vysvetľuje, že okrem Barcelony sa o Brazílčana zaujíma aj niekoľko klubov Premier League.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-17 23:45:38
Velka skoda,ze jsme v takove financni krizi a nemuzeme si zajistit tyhle vychazejici hvezdy s obrovskym potencialem . Za obrovske sklamani aspon z mego pohledu,vidim nedotahnuty prestup Estevaa nebo jak se jmenuje,tento hrac bude zarit vsude,naprosto mu verim,jediny plus mame v tom,ze chce hrat u nas,tak treba snad k nam jeste prestoupi pokud na nej budem mit z Chelsea . Sem presvedceny ze Chelsea bude pro nej jen odrazovy mustek do top klubu a my pak po nem pujdem