Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že Barcelona a Manchester City možno našli spôsob, ako pokročiť v prestupe Joãa Cancela.  Plán je taký, že Barcelona si vezme Cancela na hosťovanie s podmienkou, že ho na konci hosťovania musí kúpiť za 25 miliónov libier.

Už predtým sa medzi Barcelonou a Manchestrom City viedli diskusie o Cancelovej budúcnosti. Tieto rozhovory zrejme nedopadli dobre, pretože anglický klub trvá na prestupovej sume 25 miliónov libier, čo je približne 30 miliónov eur. Hovorí sa, že Cancelo chce zostať v Barcelone a Manchester City je tiež otvorený jeho odchodu, pretože ho nevidí ako súčasť svojich budúcich plánov. Je im však jasné, že ho nenechajú odísť zadarmo. Okrem toho dokonca zvažujú, že Cancela vezmú na svoje turné do Spojených štátov, ak sa jeho situácia po EURO nevyrieši.

City je pripravené rokovať s Barcelonou, ale má jasné podmienky

Hovorí sa, že City je ochotné poslať Cancela do Barcelony opäť na hosťovanie, ale len v prípade, že Barcelona bude na konci sezóny súhlasiť s jeho kúpou za 25 miliónov libier. Cancelo má ešte dve sezóny platnú zmluvu a dokonca je ochotný znížiť svoj plat zo 180 000 libier týždenne (približne 210 000 eur), aby pomohol k dohode.

Na nedávnom stretnutí vedenie Manchestru City oznámilo Cancelovmu agentovi Jorgemu Mendesovi, že sú ochotní dosiahnuť dohodu.  Zdôraznili však, že je potrebné uzavrieť dohodu o prestupe vzhľadom na iné ponuky, ktoré za Cancela dostali.

V súčasnosti je Cancelo v Barcelone na hosťovaní do 30. júna. Jeho zmluva s Manchestrom City platí do roku 2027, takže ak nedôjde k prestupu, má pred sebou ešte tri sezóny v tíme majstra Premier League. Ak nedôjde k dohode pred skončením hosťovania, Cancelo by mohol nastúpiť 30. júla v prvom zápase letného turné Barcelony v Orlande, ale v drese Manchestru City.

Táto situácia poukazuje na zložitosť prestupov v modernom futbale, kde kluby musia vyvažovať svoje finančné potreby s túžbami svojich hráčov. Barcelona aj Manchester City sa pohybujú v týchto vodách, keď sa snažia uzavrieť Cancelovu budúcnosť.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.