Lionel Messi sa pred štvrtkovým debutom na Copa América rozprával so svojím synovcom Tomásom Messim v relácii Dispuestos a Todo na kanáli YouTube Abitare. Nižšie uvádzame najzaujímavejšie výroky.

Argentínčan povedal, že porážka Argentíny, ktorá ho najviac bolela, bola na Copa América 2011, ktorá sa konala v jeho krajine, keď Albicelestes prehrali vo štvrťfinále s Uruguajom 4:5 na pokutové kopy.

"Pamätám si, ako ma počas Copa América 2011 v Santa Fe vypískali. Bolo to ťažké pre mňa aj pre celý národný tím."

Messi tiež priznal, že na zrazoch argentínskej reprezentácie spáva sám, odkedy Sergio Agüero ukončil kariéru, a na otázku, s ktorým hráčom sa na ihrisku najčastejšie hádal, Messi bez váhania ukázal na Sergia Ramosa.

"So Sergiom Ramosom sme sa hádali často. Bol to hráč, ktorý ma najviac rozčuľoval. Potom sme boli spoluhráči, ale v El Clásicu sme sa vždy pohádali. Boli to veľmi intenzívne zápasy."

Argentínčan hovoril aj o svojich spoluhráčoch z reprezentácie.

"Otamendi je ten, kto sa najlepšie oblieka do národného tímu, Di María je ten, kto robí najlepšie mate a De Paul je najneporiadnejší."

Messi tiež priznal, že svoju krajinu nepozná tak dobre, ako by chcel, a že po odchode do futbalového dôchodku by chcel cestovať a ísť k vodopádom Iguazu.

"Musím ešte vidieť viac z Argentíny, pretože som nikdy nemal príležitosť a je to niečo, o čom sa s Antonelou vždy rozprávame. Chcel by som mať možnosť ju navštíviť, naša krajina má nádherné miesta. Veľa ľudí mi hovorí o miestach, ktoré nepoznám, napríklad o vodopádoch, ktoré sú pre nás typickým miestom. Chcel by som tam ísť."

O Antonele Roccuzzo, svojej manželke, povedal, že ju pozná odmalička, pretože hrával v mládežníckych tímoch Newell's Old Boys so svojím bratrancom Lucasom.

"Stretli sme sa, keď sme boli veľmi mladí, chodieval som k nej domov. Vždy som ju mal rád. V tom čase sme si hovorili "amigovios" [spojenie slov amigos a novios, čo znamená priatelia a pár; pozn. red,]. Potom, keď som mal 13 rokov, som odišiel do Španielska a trochu sme stratili kontakt. Komunikácia bola oveľa ťažšia ako teraz. Boli to listy, e-maily alebo telefonáty, ale medzinárodné hovory boli drahé."

Messi hovoril aj o tom, ako sa mu teraz darí hovoriť po anglicky, keď hrá za Inter Miami v MLS.

"Pravdou je, že rozumiem všetkému alebo takmer všetkému. Postupne začínam hovoriť. Myslím, že to je účel, aby ma uvoľnili a povzbudili, aby som hovoril. Niekedy to nerobím, lebo sa hanbím, ale myslím, že teraz by som to už mohol robiť."

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-18 19:58:24
Staré dobré časy, prime Messi, prime Ronaldo. El Clásico malo vtedy úplne iný náboj.
2024-06-19 11:53:38
To boli El Clasica. Plné súbojov tak na trávniku ako aj v hľadisku. Plné tvrdých zákrokov, žltých a červených kariet, hádok medzi hráčmi, hrozby fyzických napadnutí a nielen medzi hráčmi ale aj trénermi (expertom v tom bol Mourinho...čistý idiot), idiotov na trávniku (hlavne Pepe a Ramos) ale aj gentlemanov (Puyol) a hlavne srdciarov, ktorí bojovali za svoje farby. Aj hra vyzerala úplne ináč, hlavne zo strany Barce (nie ta dnešná hádzaná). To boli zápasy.