Barcelona si stanovila cieľ získať krídelníka, ktorý by hral na ľavom krídle. Hoci prioritou je Nico Williams, Deco má v pláne aj ďalšie meno: Pepê, 27-ročný hráč Porta. Portugalské médiá vysvetľujú, že katalánsky klub navrhol do operácie zapojiť aj Vitora Roqueho, ale Portugalčan ponuku odmietol.

Deco kontaktoval Porto, aby preveril možnosť podpisu zmluvy s Pepêm, Jednou z možností bolo, že Vitor Roque prestúpi do Portugalska. Nový prezident portugalského klubu André Villas-Boas však odmietol začať rokovania, čím vylúčil zaradenie útočníka Blaugranas do dohody.

Dôvodom je, že hráč Barçy má čistý ročný plat 3 milióny eur, čo je suma, ktorú Porto nie je ochotné akceptovať. Deco chcel svojím návrhom výrazne znížiť náklady spojené s prestupom Pepêho, ktorého odstupná klauzula je 75 miliónov eur. Villas-Boas v nedávnom rozhovore jasne uviedol, že nemá v úmysle predať hlavných hráčov Porta pod stanovenú sumu.

Pepê je hráč, ktorý prišiel do Porta v roku 2021 z klubu Grêmio de Porto Alegre za 15 miliónov eur. Pravonohý, rýchly hráč s výborným ovládaním lopty hral na začiatku svojej kariéry v Brazílii ako krídelník alebo tvorca hry. Po príchode do portugalského klubu sa zmenil na krajného obrancu, hoci Sergio Conceição ho presunul späť na krídlo, hlavne na ľavú stranu.

Ďalším hráčom, ktorého Deco ponúkol na predaj, je 19-ročný stopér Mika Faye, ktorý už stihol debutovať za senegalskú reprezentáciu. Podľa posledných správ FC Porto ponúkne za obrancu Barçy 15 miliónov eur.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-18 22:07:59
Čo zas ten Deco stvára! Neťahaj nám tu svojich. To ako fakt nie je možné. Buď tu ťahá svojich Brazílčanov, alebo svojich Portugalcov, nič iné ako keby nikoho iného nepozná ten náš športový riaditeľ. Kde nám treba toho Pepeho. Ani mladý už nie je keď má 27, tak načo? LW treba ale iné, mladšie, kvalitnejšie. Nepotrebujeme ďalšiu verziu Ferrana a ešte k tomu staršiu verziu v tíme.
2024-06-19 00:37:22
Roque Faye 19 ročne talenty a my sa ich chceme zbaviť za pár drobných