Bývalý prezident Barcelony Joan Gaspart vyjadril svoju podporu Joanovi Laportovi, pochválil úsilie súčasného prezidenta a vyzdvihol očakávaný finančný obrat klubu.

Gaspart, ktorý bol prezidentom Barçy v rokoch 2000 až 2003, zdôraznil, že finančná situácia Barcelony sa v porovnaní s obdobím spred troch rokov výrazne zlepšila.  Poukázal na to, že predtým klub ročne strácal 200 miliónov eur, ale tento rok je na najlepšej ceste skončiť so ziskom.

"Barça je na tom oveľa lepšie ako pred tromi rokmi. Mám informácie, ktoré prezident Laporta tlmočil senátorom," povedal Gaspart, ktorého citoval katalánsky denník Sport. "Klub každý rok strácal 200 miliónov eur, ale tento rok peniaze zarobí, takže je to v poriadku. Montjuïc nás potrestal sumou 100 miliónov eur, 300 miliónov eur sme mali stratiť, ale získame ich," dodal.

Strategické znižovanie mzdových nákladov

Gaspart vysvetlil, že tento pozitívny posun je výsledkom strategického finančného riadenia vrátane zníženia mzdových nákladov a zvýšenia príjmov. Ilustroval to pripomenutím rozhodnutia z minulosti, keď musel tím predať legendárneho Diega Maradonu kvôli neudržateľným ekonomickým podmienkam, čo v konečnom dôsledku viedlo k zvýšeniu platov.

"Je to práca, ktorá bola vykonaná so znížením mzdových nákladov a s zvýšením príjmu. Maradonu sme predali, pretože tá ekonomická situácia bola neúnosná. To isté sa stalo s Messim. Messi bol 'desiatka', ale spôsobil zvýšenie mzdových nákladov. Sme na tom lepšie," dodal.

Pri obhajobe Laportovho vedenia Gaspart jasne povedal, že jeho podpora nie je politicky motivovaná: "Chcem objasniť, že nie som zástancom Laportu," vyhlásil. "Nevolil som Laportu," povedal, keď diskutoval o súčasnom ekonomickom a inštitucionálnom stave Barcelony.

Nakoniec vyslovil aj svoj verdikt o novom Spotify Camp Nou, keď povedal, že dôvod, prečo to trvá dlhšie ako na Santiago Bernabéu, je ten, že na rozdiel od Madridu budujú športové mesto: "Rozdiel medzi Realom Madrid a Barçou je v tom, že oni postavili štadión a my budujeme športové mesto," uzavrel.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.