Podľa správy madridského denníka Marca je možnosť prestupu Daniho Olma z RB Lipsko do Barcelony stále aktuálna.

Zdá sa, že športový riaditeľ Barcelony Deco si hráča veľmi obľúbil a samotný Olmo sa vraj veľmi túži vrátiť do Barcelony, klubu, v ktorom odštartoval svoju kariéru. Deco sa tento utorok stretol s agentmi zastupujúcimi Olma a Mikayila Fayeho v Ciutat Esportiva a na stretnutí sa preberali rôzne témy týkajúce sa oboch hráčov, a preto do Barcelony pricestovali agenti Juanma Lopez a Andy Bara. Treba poznamenať, že to nebolo ich prvé stretnutie, keďže sa stretli aj pred vyše mesiacom.

Barcelona má záujem, ale akvizícia nie je jednoduchá

Barcelona považuje Olma za kľúčový cieľ na posilnenie svojho útoku. Klub ho monitoruje už dlhší čas a považuje ho za silnú alternatívu popri ďalších hráčoch ako Nico Williams a Luis Diaz. V súčasnosti hrá Olmo za Lipsko a jeho zmluva obsahuje odstupnú klauzulu vo výške 60 miliónov eur. Táto klauzula však platí len do 15. júla. Po tomto dátume by Barcelona musela začať nové rokovania s nemeckým klubom.

V súčasnosti si Barcelona nemôže dovoliť zaplatiť túto klauzulu, keďže ešte nedostala finančné prostriedky z predaja 49% akcií Barça Studios. Katalánci dúfajú, že sa im tieto peniaze podarí zabezpečiť pred konečným termínom, ale nič nie je isté, čo dohodu zatiaľ odkladá.

Pre Barcelonu by to bol dobrý podpis

Hovorí sa, že Olmo je hráč, ktorého Deco veľmi obdivuje z viacerých dôvodov. Po prvé, Olmo vyrástol v La Masii, mládežníckej akadémii Barcelony, čo znamená, že už rozumie hernému štýlu tímu, vďaka čomu je jeho adaptácia plynulejšia. Okrem toho je Olmo veľmi všestranný hráč. Môže hrať na ktoromkoľvek zo štyroch ofenzívnych postov, či už na krídlach, alebo ako stredný útočník či záložník.

Táto všestrannosť je cenná, pretože ostatné útočné možnosti sú často obmedzené na špecifické úlohy. Olmo navyše ovláda nemčinu, čo by mohlo byť výhodou vzhľadom na to, že nový tréner Barcelony tiež ovláda tento jazyk a Olma dobre pozná z Bundesligy.

zdroj: marca.com
foto: twitter

Diskusia

7 komentáre
2024-06-19 12:01:55
Zbytočný podpis. Radšej to odložte do pokladničky na Witza o rok a bude lepšie.
2024-06-19 12:54:47
Tak ať je, ale pro nás je to úplně zbytečný hráč a navíc předražený. Není křídelník, není útočník, není střední záložník, on je tak něco mezi tím a aktuálně takového hráče nepotřebujeme. Kdyby byl zadarmo, tak klidně, ale vyhazovat peníze za hráče co je pro nás zbytečný, zvlášť když potřebujeme posily jinde, je na hlavu. Takže na druhou stranu vzhledem k našemu vedení je možné, že ho podepíšou...