"FC Barcelona odpočítava čas na oficiálne uzavretie dohody, ktorú klub považuje za skutočný úspech," píše Mundo Deportivo. Klub je podľa denníka blízko k dohode, ktorá mu umožní pôsobiť na prestupovom trhu na základe pravidla 1:1.

Ako informuje Roger Torelló z Mundo Deportivo, po mesiacoch rokovaní s viacerými zainteresovanými spoločnosťami (jednou z nich je technologická spoločnosť so sídlom v Dubaji), Barça je už v procese prehodnocovania dohody a dúfa, že dohoda o predaji 15% podielu v Barça Vision, ktorý patril fondu Libero, sa stane oficiálnou budúci týždeň, po pondelkovom sviatku Sant Joan v Katalánsku.

Vďaka tomuto predaju, ktorý bol zahrnutý do rozpočtu na sezónu 2023/24, bude FC Barcelona schopná splniť svoje ciele a dokonca uzavrieť hospodársky rok so ziskom, čo jej umožní pôsobiť na prestupovom trhu v pomere 1:1, keďže účtovníctvo bude v súlade s finančnou fair play La Ligy.

Barcelona je na túto dohodu hrdá nielen preto, že jej umožňuje splniť rozpočet, ale aj preto, že sa uskutočnila bez toho, aby musela predávať hráčov, aktivovať iné finančné páky alebo dokonca predplatiť časť príjmov z novej zmluvy so spoločnosťou Nike, ktorá by mala byť taktiež oficiálne zverejnená čoskoro. Novinár predkladá pomerne zjednodušený scenár návratu k pravidlu 1:1.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-19 12:21:19
kolikrát už to tu bylo? 5x ??
Marco01 Premium
2024-06-19 12:35:24
Aj ta zmluva s Nike nejako viazne...tak dufajme, ze do 30. juna to bude vsetko oficialne konecne uz...