João Cancelo poskytol rozhovor pre kanál Futbol Emotion, v ktorom komentoval veci bez servítky. Portugalčan sa okrem iného vyjadril k svojej pozícii a ubezpečil, že jeho želaním je zostať v Barcelone aj v ďalšej sezóne.

Súčasná pozícia

"Vždy sa snažím odovzdať všetko pre akýkoľvek tím, v ktorom pôsobím, ale už od mladosti, od Benficy, som zvyknutý hrať na ľavej strane. Dnes je mi to však ľahostajné. Môžem hrať na ľavej aj na pravej strane, čo je pre trénera dobré. Cítim sa dobre na ľavej strane, ale aj na pravej. Je to aj otázka spoluhráčov, ktorí mi uľahčujú prácu. Verím, že robím všetko pre to, aby som pomohol tímu. Tréner má viac možností, keď môžem hrať naľavo aj napravo."

Hra v útoku

"V mládežníckom futbale 7 na 7 som často hrával na krídle a v strede poľa. Keď som prešiel do 11 na 11 v FC Barreirense a potom v Benfice, hral som ako ľavé krídlo, ale na jeden zápas sa zranil krajný obranca, tak ma tam postavili a v jednom zápase som vtedy dal Benfice dva góly. Odvtedy som tam bol vždy umiestnený. "

Barcelona

"Už dlho som chcel hrať za tento klub, a chcel som spoznať Barcelonu na základe toho, čo mi o meste povedali, a som naozaj nadšený. Povedal by som... budem trochu nespravodlivý..., ale medzi Lisabonom a Barcelonou si nemôžem vybrať. Veľmi sa mi tu páči, cítim sa tu s rodinou veľmi dobre kvôli všetkému: krásnemu mestu, klíme... Veľmi sa mi páči prebúdzať sa a vidieť slnko, ľudia, ktorých mám rád ako futbalista. Dúfame, že tu budeme aj v budúcej sezóne."

EURO 2024

"Keď reprezentujem Portugalsko, mám husiu kožu. Kvôli mojej rodine, mame, otcovi, bratovi..., tomu snu reprezentovať krajinu, ktorú máme všetci, krajinu mojich starých rodičov a celej mojej rodiny. Je to úplne iný pocit, keď hráte za národný tím a za klub, aj keď je to možno trochu nespravodlivé pre klub, za ktorý hráte, ale keď hráte za svoju krajinu, cítite celú svoju rodinu, všetkých svojich priateľov, všetko, o čom ste snívali. Toto EURO bude veľmi ťažké, pretože veľa tímov myslí aj na víťazstvo. Dúfajme, že to pre nás dopadne dobre. Pristupujem k tomu pokornejšie, postupne. Máme skvelý národný tím a pôjdeme krok za krokom, ale mám dobrý pocit."

zdroj: YT: Futbol Emotion
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.