Niekoľko rokov po jeho prestupe do Atlética Madrid klesla cena za Joãa Felixa zo 100 miliónov eur na 30 miliónov eur a mohla by byť ešte nižšia. V prvom zápase Portugalska na majstrovstvách Európy 24-ročný hráč neodohral ani jednu minútu. Takýto scenár je z pohľadu Barcelony dobrý na to, aby udržala Portugalčana vo svojom tíme aj v budúcej sezóne.

João Felix odohral pred turnajom v Nemecku priateľské zápasy portugalskej reprezentácie. Vo včerajšom zápase proti Českej republike sa však tréner Roberto Martínez spoliehal na Rafaela Leãa, Cristiana Ronalda a Bernarda Silvu. Navyše João nebol v tomto zápase ani náhradníkom. Na ihrisku sa objavili Diogo Jota, Conceição a Pedro Neto.

Lluis Miguelsanz z katalánskeho denníka Sport píše, že Atlético dúfalo v dobré výkony João Felixa na Majstrovstvách Európy. Madridský klub nepresvedčil návrh Barcelony na opätovné hosťovanie hráča a očakával definitívny prestup. Veľké peniaze za Portugalčana ponúkali len kluby zo Saudskej Arábie, ale Felix o prestupe na Blízky východ ani len neuvažuje.

Všetko nasvedčuje tomu, že João Felix bude v neskorších fázach turnaja iba náhradníkom, takže Barça sa s rokovaniami neponáhľa. V Barcelone sú presvedčení, že Atlético bude musieť ustúpiť, aby vyriešilo problém, ktorý má so svojím hráčom, a snažia sa vyriešiť problém hosťovania Felixa s opciou na jeho spätné odkúpenie za reálnu hodnotu hráča, nie takú, ktorú si bude vynucovať klub z Madridu. Los Rojiblancos zvažujú aj výmenu hráčov, pričom opačným smerom by mohol ísť Vitor Roque.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-20 11:21:12
Výmena za Vitora? Tak to snáď nie...!?