Sergi Roberto si uvedomuje, že jeho najbližšia budúcnosť nie je v Barçe. Klub mu zaručil predĺženie zmluvy na budúcu sezónu bez ohľadu na to, či tím povedie Xavi alebo nie, ale ekonomické okolnosti spôsobili, že nie je prioritou. Už o niečo viac ako týždeň vyprší kapitánovi Barçy zmluva a hráč čaká na ponuky.

Gabriel Sans z katalánskeho denníka Mundo Deportivo tvrdí, napriek záujmu klubov LaLigy ako Girona, Valencia a Sevilla a klubov Serie A ako Inter by Sergi Roberto chcel hrať v Premier League. Jeho zastupiteľská agentúra už dostala niekoľko telefonátov z anglických klubov a prvé pokusy sú pozitívne, ale žiadne rozhodnutie ešte nepadlo.

Roberto čaká na vývoj situácie. Barça má ešte čas na finalizáciu predĺženia jeho zmluvy, ak sa jej podarí vyriešiť finančné otázky. Očakáva sa, že tím sa vráti do práce pod vedením Hansiho Flicka 8. júla.

Hráč sa už dvakrát stretol s Decom. Na prvom ho športový riaditeľ ubezpečil, že s ním počíta, a na druhom mu vysvetlil ťažkosti spojené s jeho novou zmluvou a skutočnosť, že v rade na registráciu je pred ním niekoľko ďalších hráčov. Kapitán by bol rád, keby sa záležitosť vyriešila čo najskôr.

Laia Tudel z Catalunya Radio tvrdí, že prioritou Sergiho Roberta je zostať v Barcelone, ale sú kluby, ktoré sa o neho veľmi zaujímajú, napríklad West Ham, Aston Villa, Girona a Sevilla. Všetky ponúkajú menej peňazí ako Barça, ale viac rokov zmluvy.

zdroj: catalunya radio
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.