Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že tréner Barcelony Hansi Flick chce v letnom prestupovom období podpísať nového náhradného brankára.

Vedenie katalánskeho klubu ho však v tejto chvíli nepovažuje za hlavnú prioritu, v prvom rade sa sústredí na podpis nového krídelníka a stredopoliara.

Podľa denníka pozná Hansi Flick Marc-André ter Stegena veľmi dobre, keďže s ním spolupracoval, keď viedol nemeckú reprezentáciu. To isté sa však nedá povedať o možnostiach, ktoré má k dispozícii v úlohe brankárskej dvojky, či už ide o Iñakiho Peñu alebo brankárov z akadémie ako Ander Astralaga a Diego Kochen. Je to teda jedna z oblastí tímu, ktorá sa v lete skôr či neskôr pretriedi, hoci momentálne sú prioritou iné oblasti.

Momentálne sú prioritami, ktoré si Flick a športové vedenie stanovili, ľavé krídlo a defenzívny záložník. Ďalšie operácie, ktoré Flick považuje za potrebné, nie sú vylúčené, ale budú sa realizovať podľa vývoja trhu, predovšetkým podmienené odchodmi, ktoré sa uskutočnia, a príjmami z prestupov.

Okrem toho chce Flick osobne poznať celú skupinu hráčov, s ktorými môže pracovať. Nepozná ani Peñu, ani brankárov rezervného tímu. Preto, hoci považuje za nevyhnutné mať aspoň dvoch brankárov, ktorým dôveruje, chce sa vyhnúť rozhodnutiam, ktoré by mohli byť traumatizujúce bez toho, aby mal všetky poznatky. Keď už padne rozhodnutie o druhom brankárovi, Flick má jasno v tom, čo bude jeho cieľom. Momentálne však kúpa nového náhradného brankára nie je nevyhnutná a čaká sa na naplnenie priorít a na vývoj situácie na trhu a v klube.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-20 18:58:35
Flick ma mať vyhliadnutého tohto brankára Mio Backhaus, ktorý bol na hosťovaní v holandskej lige z Werderu Bremen. Na TM ma hodnotu 1 mega, takže extra drahý by byť nemal.
Marco01 Premium
2024-06-20 19:42:54
Spravne...Pena vobec nepresvedcil ked bol MATS zraneny