Minulá sezóna bola pre Barcelonu nevydarená na mnohých úrovniach, predovšetkým preto, že sa jej nepodarilo pridať žiadnu trofej do svojej vitríny, zatiaľ čo odveký rival Real Madrid siahol na domáci a európsky úspech. Sezónu za nevydarenú môžu označiť aj Oriol Romeu, ktorému sa nepodarilo zaplátať dieru po odchode Sergia Busquetsa.

Odchovanec La Masie, ktorý prišiel z Girony za 3,4 milióna eur, prežil neúspešný ročník a predpokladá sa, že v lete bude musieť opustiť metropolu Katalánska. Romeu sa v programe 3Cat "L'eclipsi" vyjadril k svojmu pôsobeniu v Barcelone a k tomu, či by zmenil svoje rozhodnutie vrátiť sa do klubu.

"Keď vidíte, ako sa vyvíjala sezóna Girony a ako sa vyvíjala tá vaša v osobnej rovine s Barçou, stála táto zmena za to? Urobili by ste to znova?" opýtali sa ho. Napriek tomu, ako sa veci vyvinuli, skúsený stredopoliar prezradil, že by sa stále rozhodol reprezentovať farby Blaugranas: "Je to otázka, ktorú som si kládol dosť dní a v dosť momentoch. Možnosť prísť do Barçy sa mi naskytla v čase, keď som mal veľmi dobrú formu, s možnosťou byť dôležitým hráčom a pravdepodobne by som sa rozhodol rovnako," odpovedal Romeu.

Romeu navyše priznal, že fyzicky nedokázal naplniť požadované očakávania a chýbala mu aj psychická odolnosť, aby dokázal reagovať na neúspechy. 32-ročný hráč tvrdí, že možno preceňoval dôležitosť niektorých vecí: "Myslím si, že fyzická stránka nebola počas sezóny taká, akú by som si želal, a na neúspechy alebo zlé výkony som nereagoval tak dobre, ako by som si želal po mentálnej stránke. Myslím na to bez ohľadu na to, či sa veci vyvíjajú dobre alebo nie, ale možno som trochu precenil dôležitosť, ktorú tieto veci mali," tvrdil.

Romeu je jedným z mála hráčov prvého tímu, ktorí budú pravdepodobne k dispozícii novému trénerovi Hansi Flickovi, ktorý odštartuje predsezónnu prípravu Barcelony 10. júla.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.