FC Barcelona oficiálne potvrdila, že defenzívny stredopoliar a kapitán Barçy Marc Casadó podpísal s klubom novú dlhodobú zmluvu.

"FC Barcelona a hráč Marc Casadó dosiahli dohodu o predĺžení jeho zmluvy, ktorá ho bude viazať s klubom do 30. júna 2028," uvádza sa vo vyhlásení klubu.

Stredopoliar Blaugranas podpísal svoju novú zmluvu tento piatok na podujatí za účasti prezidenta FC Barcelona Joana Laportu, riaditeľa zodpovedného za mládežnícky futbal Joana Solera a športového riaditeľa klubu Deca. 20-ročný Casadó je súčasťou La Masie od roku 2016, keď prišiel z CF Damm, a zažíva neustály vzostup v klube.

Posledné dva roky bol Casadó oporou rezervného tímu a tréner Rafa Márquez ho dokonca vymenoval za kapitána pre sezónu 2023/24. Stredopoliar zároveň už nejaký čas klope na dvere prvého tímu, v ktorom debutoval už v roku 2022, ale dostal len obmedzené množstvo príležitostí (celkovo päť vystúpení).

"Nie je to ľahké, pretože tu panuje silná konkurencia, ale ako hovorím, vášeň dostať sa jedného dňa do prvého tímu Barcelony je to, čo vás núti pracovať deň za dňom, rok za rokom, a nakoniec sa to vyplatilo," povedal Casadó krátko po predĺžení spolupráce s katalánsky veľkoklubom.

Casadó bol v nedávnej minulosti jedným z najkonzistentnejších hráčov Barçy Atlètic, pričom na divákov zapôsobil najmä svojím vodcovstvom. Jeho výkony v rezervnom tíme položili základ pre jeho prípadný postup do seniorského tímu. Keď Casadó hovoril o svojom pôsobení v Barçe Atlètic, znel dosť vďačne. Zároveň dúfa, že pomôže zverencom Rafu Márqueza zabezpečiť si postup do druhej ligy:

"Na etapu s Barçou Atlètic sa pozerám s veľkou hrdosťou, myslím si, že mi veľmi pomohla vyrásť ako hráčovi aj ako človeku, myslím si, že ma naučila ako sa vyrovnať ťažkým, ale aj veľmi krásnym situáciám, ktoré sa vo svete futbalu často stávajú," povedal. "Som veľmi rád, že sa mi podarilo ukončiť túto etapu s postupom, a dúfam, že to tak bude aj v nedeľu. Dovidenia!" dodal stredopoliar.

zdroj: fcbarcelona.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-21 20:11:25
Dúfam, že sa mu bude dariť, potrebujeme do týmu poriadneho lídra, ktorý bude organizovať obranu. Ak by aj Araujo odišiel, neostal by nám tam žiadny líder.