Nemecký Bild uverejnil rozhovor s Gerardom Piquém, ktorý hovoril o Lamine Yamalovi a generačnej výmene vo svete futbalu. Bývalý obranca Barcelony tiež zhodnotil šance Nemecka a Španielska na EURO.

Generačná výmena na EURO

"Lamine Yamal vyznačí novú epochu vo futbale. Na majstrovstvách Európy teraz dochádza ku generačnej výmene. V Španielsku sú noví hráči ako Lamine Yamal, v Nemecku je Musiala, v Anglicku majú Bellinghama. Je tu veľa mladých futbalistov, ktorí majú pred sebou veľkú budúcnosť a EURO bude ich štartovacím bodom."

Výhoda Nemecka

"Nemecku môže veľmi pomôcť fakt, že hrá doma. Majú mladý tím a tiež [podobne ako Španielsko] sú teraz v štádiu výstavby. Samozrejme, Nemecko má šancu získať titul. Je to bojovný tím, často vyhrávali turnaje a som presvedčený, že ako domáci sú veľmi ťažkým súperom."

Šance Španielska na EURO

"Španielsko sa na turnajoch v posledných rokoch ukázalo v dobrom svetle a teraz je tiež kandidátom na titul."

Nominácia reprezentácie Nemecka

"Videl som nomináciu a je tam jedno alebo dve prekvapenia. Treba sa však pozrieť na to, ako tím funguje. [...] Mats Hummels je pre mňa skvelý hráč s úžasnou kariérou, ktorý mal dobrú sezónu v Borussii Dortmund. Jeho výkony prispeli k ich postupu do finále Ligy majstrov. Pri pohľade zvonka je prekvapujúce, že nebol na zozname povolaných."

zdroj: bild.de
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-21 21:11:44
To je síce pekné ale ak má za nás hrať budúcu sezónu lewandovski po Tom čo predvádza na eure po tých jeho tragikomickych výkonoch tak Barcelonu pán Boh ochranuj