Nedávne správy v médiách naznačili, že Jaden Philogene uprednostňuje prestup do Premier League. Sám futbalista vysvetlil svoju situáciu v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Cadena SER.

Prečo ste si vybrali práve Premier League?

"Nevybral som si Premier League, mojím snom zostáva La Liga. Táto možnosť, ktorá mi bola predložená, je však najjasnejšia, a preto sme sa na ňu zamerali."

Čo ste si pomysleli, keď ste sa dozvedeli, že sa o vás zaujíma Barça?

"Povedal som si: "To je nemožné, je to klub mojich snov!"."

Chceli by ste ešte prestúpiť do Barçy?

"Hneď."

Odkedy ste takým fanúšikom Barcelony?

"Od začiatku mojej kariéry. Mojimi idolmi sú Ronaldinho a Neymar, chcem ísť v ich stopách."

Pripomeňme, že podľa správ médií mala Barça predložiť Hull City ponuku za Filogena, ktorá by zahŕňala hosťovanie hráča s možným odkúpením na konci sezóny. Zdá sa však, že anglické kluby Crystal Palace, Ipswich a Everton boli konkrétnejšie a pravdepodobne sa rozhodnú rovno pre definitívny prestup.

Santi Ovalle z Cadena SER dodáva, že Philogene si je vedomý, že prioritou Barcelony je Nico Williams, a preto uprednostňuje byť kmeňovým hráčom v Premier League a využiť to ako odrazový mostík pre svoju ďalšiu kariéru. Ako vidno z uvedených vyjadrení, jeho výber je diktovaný praktickými faktormi a v budúcnosti by mohol mať veľký záujem o prestup do metropoly Katalánska.

zdroj: cadena ser
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.