Novinár Toni Juanmarti z katalánskeho denníka Sport tvrdí, že kľúčový obranca Ronald Araujo môže byť mimo hry takmer dva mesiace kvôli zraneniu stehenného svalu, ktoré utrpel počas štvrťfinále Copa America proti Brazílii.

Treba poznamenať, že uruguajský internacionál pocítil ostrú bolesť v zadnej časti ľavého stehna len 30 minút po začiatku zápasu. Keď ležal na zemi s rukami na tvári, bolo jasné, že nejde o zanedbateľný problém. Araujo bol pri odchode z ihriska viditeľne dojatý, dokonca mu tiekli slzy.

Prvé vyšetrenia jeho zranenia, hoci nie sú úplne presvedčivé, nedávajú veľa nádeje. Lekársky tím čaká na ďalšie vyšetrenia, aby určil presnú závažnosť, ale prvé náznaky naznačujú, že Araujo by mohol byť mimo hry najmenej 6 týždňov. Ak sa tento časový plán dodrží, vynechá začiatok novej sezóny Barcelony a môže vynechať prvé dva alebo tri zápasy. Okrem toho existuje dokonca možnosť, že sa vráti až po reprezentačnej prestávke začiatkom septembra.

Znepokojujúce obdobie pre Barcelonu

Táto situácia sa pridáva k rastúcemu zoznamu problémov Barçy. Ešte pred začiatkom predsezónnej prípravy sa tréner Hansi Flick zaoberá viacerými problémami so zraneniami. Pedri by mal byť mimo hry približne 5 týždňov, zatiaľ čo Frenkie de Jong sa stále úplne nezotavil zo zranenia členka. Teraz, po zranení Arauja, čelí obranná línia tímu ďalšiemu zaťaženiu.

Situáciu ešte viac komplikuje fakt, že Éric Garcia a Fermín López budú chýbať, pretože sa zúčastnia na olympijských hrách. Zranenie Arauja nemohlo prísť pre Barcelonu v horšom čase. Jeho prítomnosť na ihrisku je veľmi dôležitá a jeho strata na dlhšie obdobie je veľkou ranou. Lekársky tím Uruguaja zatiaľ v najbližších hodinách vykoná podrobnejšie vyšetrenia, aby potvrdil rozsah zranenia. Ak sa potvrdia najhoršie obavy, Araujo bude musieť nastúpiť na dlhý proces rekonvalescencie.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

6 komentáre
2024-07-08 11:34:15
"Araujo bol pri odchode z ihriska viditeľne dojatý, dokonca mu tiekli slzy."
Jasne, bol dojatý zo zranenia... Snáď frustrovaný a nešťastný.
2024-07-08 12:05:26
Mna by velmi zaujimalo, kto je hlavne zodpovedny za to, ze nedolieceny hrac nastupi na zapasy.....