Joan Laporta dnes ráno prelomil svoje mlčanie a poskytol krátky päťminútový rozhovor pre Catalunya Radio. Prezident v ňom okrem iného pripustil, že FC Barcelona by v súčasnosti mohla usilovať o prestup Nica Williamsa.

Joan Laporta o Flickovom príchode

"Flick je veľmi prístupný a tichý človek. Učí sa jazyk. Bude odprezentovaný. Zatiaľ sa udomácňuje."

O pôsobení na prestupovom trhu

"Boli to veľmi intenzívne tri roky, počas ktorých sme museli urobiť veľa vecí, ale pracovali sme veľmi dobre a sme spokojní s prácou, pretože financie klubu sa vracajú do normálu a čoskoro budeme mať dobré správy. Pracujeme na potvrdení ozdravenia klubu a je tu niekoľko operácií, na ktorých sme pracovali a ktoré budeme môcť čoskoro oznámiť. Je veľmi upokojujúce, že môžeme dokončiť tento proces, ktorý nám trval tri roky, a dúfam, že sa vrátime do normálu. Nedávno prezident La Ligy priznal, že sa snažíme znížiť výdavky, a je dobrou správou, že sa môžeme vrátiť do normálu s finančnou fair play, pretože to pomáha ísť na trh s posilami."

O možnom prestupe Nica Williamsa

"Nico sa mi samozrejme páči a mám ho veľmi rád. Musíme však nechať pracovať zodpovedných a Deco pracuje na posilách, o ktorých sme diskutovali s Flickom a dúfam, že budeme mať dobré správy. Barça opäť získala tú zvláštnu dôležitosť vo svete futbalu a vidíte, že hráči, o ktorých má Barça záujem, sú z toho nadšení. Môže si Barcelona z finančného hľadiska dovoliť taký prestup, ako je prestup Nica Williamsa? V súčasnosti áno. Je to výsledok práce, ktorá bola vykonaná v priebehu rokov, aby sme sa dostali do tohto bodu. Môžeme si dovoliť podpísať zmluvy na tejto úrovni."

O zraneniach Pedriho a Arauja

"Začínať sezónu opäť so zraneným Pedrim ma nenapĺňa radosťou, ale som si istý, že s novými trénermi pôjde všetko dobre. Aj s Araujom musíme byť silní a snažiť sa mať konkurencieschopné mužstvo."

zdroj: catalunya radio
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.