Začiatok prípravy na nadchádzajúcu sezónu bude pre Hansiho Flicka výzvou. Nielen preto, že preberá nový klub, ale aj preto, že spočiatku bude mať k dispozícii málo hráčov prvého tímu. Niektorí hráči nedávno ukončili svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy alebo Copa América, niektorí v nich ešte stále pôsobia a iní nie sú k dispozícii pre zranenia. Posledná skupina sa v posledných dňoch rozrástla o dve mená, keď sa počas zápasov za svoje národné tímy zranili Pedri a Ronald Araujo.

To všetko znamená, že na stredajšom prvom tréningu Hansiho Flicka sa objaví množstvo mladých hráčov Barcelony. Futbalisti, ktorí sa v minulej sezóne rozvíjali pod vedením Rafu Márqueza v rezervnom tíme a ktorí budú mať skvelú príležitosť ukázať sa šéfovi prvého tímu. Je možné, že niekoľko z nich dostane v najbližších mesiacoch šancu v zápasoch La Ligy alebo Kráľovského pohára a budú vo Flickovom tíme pôsobiť dlhšie. K dispozícii Nemcovi od stredy na tréningoch majú byť: Marc Casadó, Noah Darvich, Angel Alarcón, Unai Hernández, Marc Bernal, Gerard Martin, Ander Astralaga, Diego Kochen, Hector Fort a Mikayil Faye.

Hansi Flick sa veľmi spolieha na svojho krajana Noaha Darvicha, majstra sveta do 17 rokov. Asistent trénera Barcelony Heiko Westermann ho dobre pozná, keďže v posledných rokoch pracoval s mládežníckymi tímami Nemecka. Marc Casadó pred niekoľkými týždňami podpísal novú zmluvu a je plnohodnotným členom prvého tímu. Nadchádzajúcu sezónu strávi v prvom tíme Barçy alebo bude poslaný na hosťovanie do iného tímu. V každom prípade sa jeho dobrodružstvo s Barça Atlètic skončilo.

Na pozícii pivota bude môcť nemecký tréner otestovať Marca Bernala, ktorý má výborné fyzické predpoklady (190 cm) a je technicky výborným futbalistom. Predpokladá sa, že 17-ročný mladík bude v najbližších zápasoch jedným z lídrov Barçy Atlètic a občas sa zaradí do prvého tímu. Inak by to mohlo byť v prípade Hectora Forta, ktorý si v minulej sezóne urobil meno ako futbalista pripravený hrať v dôležitých zápasoch a na pre neho neprirodzenom poste. Nominálny pravý obranca sa na ihrisku osvedčil a mohol by byť dôležitým článkom rotácie vo Flickovom tíme. Fort odohral svoje zápasy ako ľavý obranca, teraz sa Hansi Flick pozrie na Gerarda Martína, ktorý odohral veľmi dobré zápasy práve na tomto poste v tíme Barçy Atlètic. Martín sa vypracoval v ofenzívnej hre, ale predovšetkým je pre súperov ťažko prekonateľný. V Barcelone začne predzápas aj ďalší obranca Mika Faye, ktorý bol nedávno spájaný s FC Porto.

Podľa Sergiho Capdevilu z katalánskeho denníka Sport bude medzi Anderom Astralagom a Diegom Kochenom boj o to, kto z nich by mohol byť v budúcnosti prvým brankárom Barçy (ak klub neprivedie niekoho zvonku). Astralaga by mohol byť v budúcej sezóne náhradou za Ter Stegena alebo odísť na hosťovanie do iného tímu, zatiaľ čo Američan, ktorý má stále 18 rokov, by mal byť primárnym brankárom v rezervnom tíme.

zdroj: sport.es
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-08 15:02:06
Vyzerá to sľubne.