"V súčasnosti si môžeme dovoliť prestup na úrovni Nica Williamsa," takto jasne a dôrazne sa vyjadril Joan Laporta v rozhovore pre Catalunya Ràdio, čím potvrdil to, čo už bolo verejným tajomstvom. Barça má v úmysle získať krídelníka Athletic Club a podľa Relevo už na prestupe pracuje.

Ako informoval Alex Pintanel z Relevo, Barça už kontaktovala blízke okolie Nica Williamsa a predložila športovo-ekonomický plán, podľa ktorého by sa plat hráča rapídne zvýšil, ak by odohral určitý počet zápasov. Pintanel tvrdí, že Chelsea by mu ponúkla dvojnásobok toho, čo v súčasnosti zarába v Bilbau. Stojí však za to konfrontovať to so slovami Fabrizia Romana, ktorý dnes na svojom YouTube kanáli tiež zopakoval, že The Blues považujú túto operáciu za príliš drahú.

V Barçe sú si vedomí toho, že finančne nebudú môcť konkurovať žiadnemu európskemu veľkoklubu, no zároveň vedia, že hráč by rád obliekal dres Blaugranas a hral po boku svojho dobrého priateľa Lamine Yamala. V návrhu, ktorý odhalil Relevo, sa neuvádzajú konkrétne čísla, ale ide o predstavu fixného platu, ktorý sa môže ľahko zvýšiť, ak futbalista odohrá počet zápasov uvedených v zmluve.

Médiá sa už zhodujú, že Nico Williams sa stal prioritou FC Barcelona pred prestupom pivota, čo sa doteraz zdalo nemysliteľné. "Pre prezidenta a Deca je podpis Nica prioritou," hovoria v klube. "Určite ho chce," dodávajú ľudia z prostredia klubu, ktorých oslovil Pintanel. Deco, Laporta a Hansi Flick sú presvedčení, že priviesť Nica je kľúčové. "Je cieľom číslo jeden. Urobia všetko, len aby ho priviedli," zdôrazňujú zdroje z klubu.

Podľa Relevo, aby mohla Barça priviesť Nica Williamsa a zaplatiť klauzulu vo výške 58 miliónov, musí zaplátať "dieru" 40 miliónov eur, ktorú nezaplatil fond Libero, čo najskôr sa vrátiť k pravidlu 1:1, získať späť záruku 12 miliónov eur, ktorú niektorí riaditelia zložili, aby mohli minulé leto zaregistrovať hráčov, a predať jednu zo svojich hviezd. Ďalší novinári, ako napríklad Fernando Polo a José Álvarez, tvrdia, že prestup by sa mohol uskutočniť aj bez akéhokoľvek predaja.

zdroj: relevo
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-07-08 22:52:23
Já bych příchod Nica označil za obrovskou výhru. Kdyby byl jedinou posilou, je tohráč kterého potřebujeme a který by rozhodně zkvalitnil celý tým. A pokud nekoupíme nikoho jiného, jedině dobře, protože bysme zase akorát vyhodili miliony za nějaký kopyto!
2024-07-09 09:26:35
Určitě super. Ještě kdyby se střelil Feran, o to lépe.
Ale pivota bude hrát kdo??