Portugalský športový denník Record uvádza, že João Felix nemá v úmysle čakať na Barcelonu, ako to urobil minulý rok. Hráč Atlética Madrid chce svoju budúcnosť vyriešiť do 27. júla a hoci Barcelona je stále jeho prioritou, na obzore sú aj iné možnosti.

Podľa Record je momentálne Felix najbližšie k návratu do Benficy, ktorá Atléticu ponúkla 30 miliónov eur za 50% práv na hráča. Ak by sa tento prestup zrealizoval, išlo by o najdrahší nákup v histórii lisabonského klubu. Tento prestup by znamenal výrazné zníženie platu, ale Portugalčan už pred rokom svojím prestupom do Barcelony ukázal, že je ochotný obetovať veľa, len aby sa dostal z Madridu. Jeho vzťahy s Diegom Simeonem a niektorými hráčmi sú také napäté, že zotrvanie v súčasnom klube je pre neho absolútne vylúčené. Reálnou alternatívou má byť v súčasnosti ponuka, ktorú Jorge Mendes dostal od Aston Villy. Angličania sú schopní ponúknuť len hosťovanie s povinným odkúpením na konci sezóny, ale môžu si dovoliť vyplatiť plat, ktorý Felix v súčasnosti poberá v Atléticu.

A čo na to hovorí Barcelona? Hoci Joan Laporta vyjadril túžbu udržať oboch Joãos v katalánskej metropole, finančná realita a zoznam priorít znamenajú, že pravdepodobne nedôjde k žiadnemu zúfalému pokusu prebiť ponuky, ktoré ležia na stole. Podľa Luisa Miguelsanza z katalánskeho denníka Sport môže Barça ponúknuť len podobné podmienky, aké presvedčili Los Colchoneros pred rokom, a to hosťovanie bez povinnej opcie na kúpu. Atlético momentálne nie je ochotné takúto ponuku prijať a je nepravdepodobné, že sa to zmení, pretože sa chce úplne zbaviť "problému" Joãa Felixa a čo najskôr zabudnúť na prestupové fiasko, keď v roku 2019 na jeho príchod vynaložilo takmer 130 miliónov eur.

zdroj: record sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2024-07-08 17:52:16
Lenivec,mozes ist
2024-07-08 18:38:41
Takúto primadonu nepotrebujeme. Nech si ide kam chce.