Barcelona začne prípravu na novú sezónu už o dva dni. Klub predstavil pracovný plán na začiatok predsezónnej prípravy, v ktorom však Hansi Flick nebude mať k dispozícii príliš veľa hráčov prvého tímu.

Ako Barca oznámila, príprava sa začne štandardnými lekárskymi a fyzickými prehliadkami, ktoré sa uskutočnia 10. a 11. júla. V oba tieto dni sú už naplánované popoludňajšie tréningy. V piatok sa už uskutoční dvojfázový tréning a nasledujúci deň je v pláne jeden tréning v dopoludňajších hodinách. Dva tréningy sú naplánované aj na nedeľu, takže počas prvých piatich dní sa tím pustí do práce celkovo sedemkrát.

Príprava by mala trvať do 28. júla, keď Barcelona odletí na turné do Spojených štátov. Tam odohrá tri priateľské zápasy proti Manchestru City, Realu Madrid a Milánu. Zatiaľ nie je známe, či má Barça pred odchodom do USA naplánované nejaké prípravné zápasy.

Isté však je, že Hansi Flick bude mať k dispozícii viacero hráčov mimo prvého tímu. Katalánsky denník Sport dnes zverejnil 10 mladších hráčov, ktorí sa objavia na začiatku predsezónnej prípravy. Zranený Aleix Garrido v tejto skupine nie je zahrnutý. Ansu Fati, ktorý pracuje na tom, aby bol na začiatku prípravy v čo najlepšej forme, už mal trénovať v Ciutat Esportiva. Keďže väčšina hráčov sa zúčastnila alebo sa ešte zúčastňuje na medzinárodných turnajoch, počet hráčov prvého tímu však bude obmedzený.

Dá sa predpokladať, že Flick bude môcť pracovať s Pablom Torrem, Iñakim Peñom, Clementom Lengletom, Iñigom Martínezom, Alexom Vallem, Julianom Araujom, Oriolom Romeuom či Vitorom Roquem. Treba pripomenúť, že Pau Cubarsí alebo Éric García sa pripravujú na olympijské hry, zatiaľ čo Gavi alebo Alejandro Balde stále liečia zranenia. Neistá je situácia Sergiho Roberta, ktorému vypršala zmluva.

Pravdepodobný káder Barcelony na začiatok prípravy

Brankári: Ander Astralaga, Diego Kochen, Iñaki Peña.
Obrancovia: Gerard Martin, Hector Fort, Mikayil Faye, Clement Lenglet, Iñigo Martínez, Alex Valle, Julian Araujo.
Stredopoliari: Marc Casadó, Noah Darvich, Marc Bernal, Pablo Torre, Oriol Romeu, Sergi Roberto (?).
Útočníci: Angel Alarcon, Unai Hernández, Vitor Roque, Ansu Fati.

zdroj: fcbarcelona.com sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-07-08 21:13:00
Chapem, ze je EURO a OH. Avsak zacinat prve treningy v podsate s dorastom (okrem Fatiho, Iniga, Oriolua a Lengleta) je zaujimave. Som zvedavy, kolki z tych mladych sa zapracuju do Acka a budu naskakovat. Myslim, ze lepsiu sancu sa ukazat nedostanu tak skoro, kedze su viaceri zo zakladu zraneni.
2024-07-09 11:50:55
Takže začína BARCA B