Španielsko sa už dnes stretne s Francúzskom v semifinále EURO 2024. Na včerajšej tlačovej konferencii Adrien Rabiot, ktorého Barcelone ponúkla jeho vlastná mama, a tréner Didier Deschamps odpovedali na otázky týkajúce sa tohto súboja. Stredopoliar okrem iného spomenul Lamineho Yamala.

Adrien Rabiot

"Neviem, či Lamine Yamal bude pod tlakom, pretože je taký mladý, ale má veľkú kvalitu. Je to hráč, ktorý má veľa dobrých vlastností. Vieme, že si zachováva chladnú hlavu, ale samozrejme, môže to byť pre neho trochu ťažké... Budeme sa snažiť vyvinúť na neho tlak. Vyvedieme ho z jeho komfortnej zóny. Ak chce hrať vo finále, bude musieť dať zo seba viac ako doteraz.

" Všetci vieme, ako dobre vie Griezmann hrať. V skutočnosti nevieme, ako vysvetliť jeho moment. Fyzicky na tom nie je najlepšie, ale máme od neho očakávania. Všetci v neho máme dôveru. Neviem, či vyhráme s najlepším Griezmannom alebo nie, ale toto je tímový šport. Všetci podporujeme Griezmanna a Mbappého, aj keď nie sú v najlepšej forme."

"Španielsko je tím, ktorý na tomto turnaji hral najlepšie, má fantastické krídla, je to veľmi kompletný tím. Majú svoje silné stránky, ale majú aj svoje slabiny. Uvidíme, ako sa im bude dariť. Niektoré tímy sa zmenia, keď hrajú proti nám. Bude to fantastické semifinále medzi dvoma skvelými tímami."

Didier Deschamps

"Mbappé bude futbalovo pripravený na 110 %. Fyzicky nie je v plnej sile, ale do zápasu nastúpi. Chceli by sme, aby mal ešte jeden deň odpočinku. Je v dobrej forme, rovnako ako ostatní hráči. Mal drobný problém s chrbtom, potom úder do tváre... Stále je však s nami. Som presvedčený, že zajtra odovzdá pre skupinu maximum."

"Obrana proti Nico Williamsovi a Lamine Yamalovi? Môžeme ich prinútiť nedostávať lopty, môžeme tiež obmedziť ich schopnosť útočiť dlhými výmenami lopty alebo im zabrániť v prijímaní lopty za dobrých podmienok."

"Nudná hra Francúzska? Ak sa nudíte, prepnite na iný zápas. Čo na to povedať... Tento turnaj je náročný pre každého. Stalo sa nám to už v predchádzajúcich ročníkoch, ale dokážeme potešiť veľa Francúzov. Boli chvíle, keď sme mali horšie obdobie, ale mrzí ma, ak je náš futbal teraz nudný."

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
2024-07-09 08:29:29
Francúzsko je tým, ktorý nedal ešte ani gól s hry takže by som na ich mieste nemal takto silné reči. Jediné čo pre nich hrá je chybanie hráčov základnej zostavy u španielska
2024-07-09 09:06:15
Dufam, ze sa dnes budu zabozruti porucat domov....