Odchod Thiaga Alcantaru z profesionálneho futbalu takmer okamžite viedol k špekuláciám o ďalšej kapitole jeho kariéry.

Očakáva sa, že Thiago, ktorý už dlhší čas zvažoval odchod do dôchodku, sa chopí trénerských príležitostí a bude nasledovať kroky mnohých španielskych stredopoliarov z minulosti, medzi ktorými boli napríklad Pep Guardiola, Luis Enrique, Xabi Alonso a Xavi.

Krátko po oznámení jeho odchodu do dôchodku bola Barcelona spájaná s návratom Thiaga, pričom Hansi Flick by ho údajne rád angažoval do svojho trénerského štábu. Nedávna správa od Toniho Juanmartiho z katalánskeho denníka Sport potvrdila Flickov záujem o Thiaga a naznačuje, že tréner Barcelony tlačí na to, aby sa Španiel stal súčasťou jeho tímu. Flick a Thiago spolupracovali počas svojho pôsobenia v Bayerne Mníchov. Nemec pozná stredopoliara pomerne dobre, zatiaľ čo samotný hráč pozná trénerov taktický štýl.

Podľa Juanmartiho Thiago ešte nedal zelenú prípadnému návratu do Barcelony, ale ukázal pozitívne náznaky. Správa dokonca naznačuje, že bývalého záložníka Bayernu Mníchov láka návrat do Barcelony. Je totiž produktom mládežníckej akadémie La Masia a počas svojho pôsobenia v Liverpoole bol viackrát spájaný s návratom na Camp Nou.

Pozitívne signály všade naokolo

V súvislosti s Thiagovým návratom do Barcelony sa objavujú pozitívne signály a ak všetko pôjde dobre, bývalý záložník by sa mohol do Katalánska vrátiť po 11 rokoch. V prípade, že Thiago túto možnosť prijme, klub pristúpi k oficiálnej ponuke, v rámci ktorej by Španiel pravdepodobne mohol pôsobiť ako asistent Hansiho Flicka.

Prítomnosť človeka Thiagovho kalibru v trénerskom štábe by mohla byť obrovskou posilou pre Barcelonu, ktorá nemá v tíme núdzu o mladé talenty v strede poľa. Thiago skutočne dokáže dostať to najlepšie z hráčov ako Marc Casadó, Pedri a Gavi, pričom jeho kontakt s barcelonskou kultúrou by mu mohol pomôcť rýchlo sa usadiť.

zdroj: sport.es
foto: Twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.