Keď sa s Barcelonou lúčil Sergio Busquets, klub sa nachádzal v zlej finančnej situácii a nemal dostatok zdrojov na podpis kvalitnej náhrady. Preto sa Katalánci rozhodli pre lacnú možnosť Oriola Romeu, ktorý prišiel za skromnú sumu 3 milióny eur z Girony.

Hoci začal výborne, keď predviedol sľubné výkony na predsezónnom turné a niekoľko solídnych zápasov v La Lige, rýchlo začal strácať dych. Postupne sa Romeu stal v tíme nepotrebným a stratil svoje miesto v mužstve. Keďže sa nedokázal spamätať z prepadu formy, jeho odchod toto leto sa považoval za samozrejmosť. Skúsený stredopoliar však čelí neistej budúcnosti a nie je tak blízko odchodu, ako sa pôvodne predpokladalo.

Podľa madridského denníka Marca Oriol Romeu skutočne zostane v Barcelone niekoľko nasledujúcich týždňov napriek tomu, že sa očakával jeho rýchly odchod. Hansi Flick ho plánuje pozorne sledovať, kým prijme konečné rozhodnutie. Romeu teda začne v stredu trénovať s prvým tímom a na prelome júla a augusta vycestuje s Barcelonou do Spojených štátov.

Pred prijatím rozhodnutia Flick zhodnotí úroveň svojich výkonov v zápasoch proti AC Miláno, Realu Madrid a Manchestru City. Vzhľadom na to, že niekoľko stredopoliarov je mimo hry - Pedri je zranený, Gavi je zranený a neistota je aj okolo Frenkieho de Jonga a Fermín López je na olympiáde - uvažuje sa o zotrvaní Oriola Romeua.

Prebehlo stretnutie s jeho agentom

Magico Diaz, agent zastupujúci Paua Victora a Oriola Romeua, sa včera stretol so športovým riaditeľom Barcelony Decom, aby prediskutoval ich budúcnosť. Diaz bol informovaný, že zatiaľ nie je nič isté. Hráč má však šancu presvedčiť Flicka, že si zaslúži miesto v tíme.

Napriek tomu visí na vlásku aj budúcnosť Paua Victora, pričom sa hovorí o možnej výmene medzi ním a Romeuom s Gironou v lete tohto roku. Vývoj udalostí ukáže, ako sa veci vyvinú, ale zatiaľ má Romeu príležitosť zmeniť svoju situáciu.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-07-09 09:50:36
To tento klub bude dokedy pre celý futbaloví svet za kolosalnych chujov ???
2024-07-09 11:19:21
Kúpa tohto dreváka sa dá prirovnať k porekadlu: Lacné mäso aj psi žerú!!!