Všetko nasvedčuje tomu, že Barcelona má čoraz väčší záujem o prestup Nica Williamsa, o čom svedčí aj včerajšie vyhlásenie Joana Laportu. Katalánsky klub však bude mať v boji o získanie krídelníka veľkú konkurenciu, najmä pokiaľ ide o jeho plat.

O záujme Barcelony o Williamsa môže svedčiť aj dnešná výprava zástupcov klubu do Mníchova na zápas Španielska proti Francúzsku v semifinále EURO2024. Stretnutie budú priamo z tribúny sledovať Deco, Joan Soler a Alejandro Echevarria, hoci treba ešte raz spomenúť, že posledný menovaný nemá v Barcelone žiadnu oficiálnu funkciu. Samozrejme, ich prítomnosť je možné spájať s hrou hráčov Barçy, ale pri súčasnej dynamike udalostí sa nedá poprieť, že budú sledovať aj Nica a to by mohol byť ďalší náznak ich túžby získať 21-ročného hráča.

V boji o Williamsa však bude mať Barcelona značnú konkurenciu, čo je známe už nejaký čas. Úspešné vystúpenia krídelníka na EURO by mohli Barcelone ešte viac skomplikovať boj o hráča. Luis F. Rojo z madridského denníka Marca však upozorňuje, že Barça nemá v úmysle vstúpiť do žiadnej ponukovej vojny s inými veľkoklubmi. To sa netýka prestupovej sumy, ktorá bude 58 miliónov eur, čo je v súlade s odstupnou klauzulou 21-ročného hráča. Laporta vyhlásil, že Barcelona bude schopná splniť podmienky operácie. Rozdielom by však podľa Roja mohol byť Williamsov plat. A kluby ako Bayern, Chelsea, Liverpool alebo PSG, dodal novinár Marca, by mohli ponúknuť vyšší plat.

Stratégiou Barcelony je preto zdôrazňovať pri rokovaniach iné aspekty, v ktorých má oproti svojim súperom výhodu. Okrem iného sa to týka životného prostredia. Je úplne jasné, že Williams je priateľom Lamine Yamala, ale má dobré vzťahy aj s ďalšími španielskymi reprezentantmi. Možnosť zostať vo svojej vlasti by bola pre 21-ročného mladíka ďalšou výhodou. Navyše, na Camp Nou by mal Nico isté miesto v základnej zostave. Rojo však uzatvára, že hráčovo zotrvanie v Athletic Club nemožno vylúčiť ani kvôli emocionálnemu aspektu. Na druhej strane katalánsky denník Sport tvrdí, že v prípade Williamsovho odchodu z baskického klubu by chcel prestúpiť do Barcelony.

zdroj: marca.com sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-07-09 16:19:25
A dobre spraví, Niko pri určitej kvalite ktorú rozhodne ma, nie je ten za ktorým by mala barca behať a hlavne preplácať.. podľa mňa vôbec nám nepasuje, proti autobusom (v LL hráme proti ním stále) by nebol platný, ako taktická voľba z lavičky super, ale prvá voľba podľa mňa nie.
2024-07-10 09:55:52
Ja neviem,ale mna neskutocne prekvapuje Olmo.Takze keby si mam vybrat,tak beriem Olma pre Wiliamsom.