Pokusy poslať Ansu Fatiho mimo Barcelony pre budúcu sezónu pokračujú. Najvážnejším kandidátom na získanie krídelníka na hosťovanie je Sevilla, ktorá však bude mať problém vyrovnať sa s jeho platom. Podľa informácií katalánskeho denníka Sport sa očakáva, že Fatiho budú lákať bývalí hráči Barcelony.

O záujme Sevilly v súvislosti s Ansu Fatim sa hovorilo už začiatkom júna. Vtedy už mali prebehnúť prvé kontakty medzi andalúzskym klubom a Barcelonou ohľadom hosťovania 21-ročného hráča. Jedným z hlavných faktorov pri presviedčaní krídelníka o takomto prestupe mal byť Francisco García Pimienta, bývalý tréner Barçy B, ktorý prevzal opraty v Seville.

Lluis Miguelsanz písal o tom, že Barça tam Ansu Fatiho nechce poslať na hosťovanie z finančných dôvodov, ale teraz má iné informácie. Pred niekoľkými dňami informoval aj o tom, že o futbalistu má záujem Fenerbahçe a jeho nový tréner José Mourinho. Dnes sa Miguelsanz naopak zameral na návrat témy FC Sevilla, ktorá má Fatiho "zlákať" tým, že do tímu pritiahne bývalých hráčov Barcelony. Spomína tu Ilaixa Moriba a Carlesa Aleñu, o ktorých má záujem aj tím Los Nervionenses.

Prioritou hráča je aj naďalej zostať v Barcelone a klub mu napriek tomu chce umožniť účasť na turné v Spojených štátoch, aby zistil, v akej je fyzickej forme. Pre Barçu zostáva hlavným cieľom hráča predať, ale záujem o jeho kúpu prejavujú len exotické kluby, hlavne zo Saudskej Arábie, kam by sám hráč nechcel ísť. Hosťovanie, o ktoré Sevilla už nejaký čas usiluje, by nemuselo Barcelonu finančne uspokojiť, keďže by musela platiť veľkú časť hráčovho platu.

Lluis Miguelsanz dnes upozorňuje, že Sevilla bude chcieť Ansu Fatiho obklopiť bývalými hráčmi Barcelony, aby sa priblížila k jeho stiahnutiu. Hosťovanie Ilaixa Moriba je prakticky spečatené a medzitým pokračuje boj o prestup Carlesa Aleñu. Čo sa nakoniec stane s (stále) mladým barcelonským futbalistom? To sa pravdepodobne dozvieme až po tom, ako ho preverí štáb Hansa Flicka.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.