Pred zápasom Španielska s Francúzskom rozohrial atmosféru Adrien Rabiot, keď vyhlásil, že semifinálové stretnutie by mohlo byť pre Lamine Yamala trochu náročné a musel by zo seba vydať viac ako doteraz. Hráč Barcelony mu na ihrisku odpovedal tým najlepším možným spôsobom, ale situáciu riešil aj po záverečnom hvizde.

Pred duelom Lamine iba zavesil na Instagram grafiku s heslom "Konaj v tichosti a hovor, keď je chvíľa povedať šach-mat". Ako napísal, tak aj urobil. Svojím gólom povedal Rabiotovi a ostatným francúzskym hráčom "šach" a po skončení zápasu mohol so svojimi spoluhráčmi pridať "mat". Potešený svojím úspechom Lamine vraj dokonca zakričal do kamery: "Teraz hovor!" a je ťažké si predstaviť, že tým myslel niečo iné ako len odkaz na Rabiota.

"Som veľmi šťastný, že som sa dostal do finále. Gól prišiel v ťažkej chvíli, zachytil som loptu, nad ničím som nerozmýšľal, padlo to tam... Dúfam, že vyhrám finále, cieľom bolo osláviť narodeniny v Nemecku a som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo," povedal horkokrvne Lamine.

"Bude to moje prvé finále a na tento zápas sa veľmi teším. Pri strele a pomoci tímu som sa cítil sebaisto a nemal som žiadne pochybnosti. Rabiot? Netreba mu prikladať dôležitosť," dodal v mixzóne.

"Od 60. minúty som si myslel, že sa dostaneme do finále. Posledný európsky šampionát som zažil s kamarátmi v nákupnom centre a som veľmi rád, že sme so seniorským tímom postúpili do finále."

"Bude to gól šampionátu? Neviem, najdôležitejšie je, že to pomohlo tímu dostať sa do finále, a toho sa držím."

"Moje slová po zápase [Teraz hovor!; pozn. red.] smerovali k osobe, ktorá vie, že to bolo k nej."

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
2024-07-10 07:11:33
Odpoveď Yamala na ihrisku bola fenomenálna. Rabiot ešte teraz tancuje. 😀😂
2024-07-10 07:41:46
Je az obdivuhodne se 16 rocny chlapec ma viac rozumu dovtipu a charakteru ako 29 rocny 🤣 dufam ze po vcerajsku rabiot stiahne to svije ponukanie sa barce