Emócie po famóznom výkone Lamine Yamala v semifinále EURO ešte nestihli opadnúť a Argentína Lea Messiho postúpila do finále Copa América. Albicelestes zdolali Kanadu, ktorej neprekážal ani zlý stav ihriska, a Messi konečne zaznamenal svoj prvý gól na turnaji.

Argentínčania spočiatku trochu nezvládali dianie na ihrisku, ale postupom času sa to zlepšovalo. Už v 12. minúte nebezpečne vystrelil Leo Messi, ale netrafil bránku. Albicelestes sa však ujali vedenia zásluhou Juliana Álvareza, ktorý v 22. minúte využil dobrú dlhú loptu Rodriga de Paula a zlé postavenie stopérov. Kanadskú bránku potom ešte ohrozil Angel Di María, ale po krásnej technickej strele tesne minul. Pred prestávkou mal Messi ďalšiu šancu. Argentínsky kapitán obišiel svojho súpera a potom trafil pravou nohou - opäť mimo brány.

Messi sa dočkal svojho prvého gólu na Copa América v 51. minúte. V skutočnosti to bol Enzo Fernández, kto vystrelil, ale argentínsky kapitán zasiahol loptu a gól mu bol pripísaný. Messi strelil gól na svojej šiestej Copa América a vyrovnal sa v tomto smere Brazílčanovi Zizinhovi. Pre 37-ročného Messiho je to 109. gól za národný tím a lepší od neho je už len Cristiano Ronaldo.

Álvarez mohol zvýšiť skóre po ďalšej výbornej akcii Di Maríu, ale útočník trafil priamo do brankára. Potom tempo hry trochu opadlo. Kanada nemala veľa nápadov, ako rozobrať obranu Argentíny, a tím Lionela Scaloniho hral vyčkávaciu hru. Až v závere sa severoamerický tím dostal do príležitosti v dôsledku chyby Albicelestes, ale Emiliano Martínez bol na mieste. Obhajcovia titulu napokon zvíťazili 2:0 a vo finále sa stretnú s víťazom stretnutia medzi Uruguajom a Kolumbiou.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.