Budúcnosť Vitora Roqueho v Barcelone je veľmi neistá, ale napriek určitým ťažkostiam v úvodnom období jeho pôsobenia v katalánskom klube sa o útočníka zaujíma predovšetkým Serie A. Talianske médiá uvádzajú ďalší klub, ktorý má Brazílčana v hľadáčiku.

Predtým bol Vitor Roque spájaný s Fiorentinou či Neapolom a hovorilo sa aj o jeho prestupe do Porta. Teraz La Republica spomína meno 19-ročného hráča v súvislosti s Laziom. Rímsky klub nedávno odmietol kúpu Masona Greenwooda, pričom prezident Claudio Lotito otvorene priznal, že na ofenzívne pozície má v zásobe lepšieho hráča. Podľa denníka La Repubblica je týmto hráčom Vitor Roque. V médiách sa hovorí o odchode Cira Immobileho do Turecka, Lotito však poprel, že by za tohto veterána dostal akúkoľvek ponuku.

Barcelona sa bude musieť rozhodnúť o Vitorovi Roquem, keďže momentálne nie je registrovaný v kádri na novú sezónu. Všetko bude závisieť od toho, či bude Brazílčan dôležitým futbalistom pre Hansiho Flicka. Xavi s Vitorom Roque príliš nepočítal, ale teraz útočníka čaká nový štart s iným trénerom. Konečné rozhodnutie môže padnúť až po americkom turné.

Prvé správy však naznačujú, že Vitor Roque by rád zostal v Barcelone. Okrem toho by ho Lazio mohlo získať len na hosťovanie, čo je možnosť, na ktorú agent útočníka Andre Cury nechce pristúpiť. Vitor Roque zatiaľ tvrdo pracuje na tom, aby k predsezónnej príprave pristúpil za čo najlepších podmienok. Očakáva sa, že 19-ročný hráč začne predsezónu s prvým tímom už dnes.

zdroj: sport.es
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-10 10:12:52
Cim dalej, tym viac si zacinam mysliet, ze "kupa" Roqueho bol len cisty tunel....