Počas posledných prestupových období sa ako mantra opakovala fráza "Aby ste mohli kúpiť, musíte najprv predať". Všetko nasvedčovalo tomu, že toto leto sa to nezmení, ale zdá sa, že klub sa tentoraz možno vydá opačnou cestou a zameria sa najprv na prestupy do klubu.

Ako uvádza Toni Juanmarti z katalánskeho denníka Sport, Barça sa rozhodla najprv hráčov "nakupovať" a až potom "predávať". Inými slovami, klub nechce, aby sa zopakovala situácia z minulej sezóny, keď Xavi Hernández zostal s kádrom, ktorému chýbali hráči na úrovni prvého tímu. Teraz sa trénerský štáb aj športové oddelenie zhodujú, že dvere na odchod by sa nemali otvárať predčasne.

Vlani v lete mal klub predstavu o posilách, ktorá nebola úplne zrealizovaná, a potom, aby mohol podpísať Joãa Cancela a Joãa Félixa, bol nútený nechať odísť Érica Garcíu a Ez Abdeho. Predtým odišli na hosťovanie Ansu Fati, Julián Araujo, Pablo Torre, Sergiño Dest, Clement Lenglet, Estanis Pedrola a Álex Valle. Naopak, definitívne boli predaní Franck Kessié alebo Nico González.

Nakoniec mal Xavi k dispozícii veľmi úzky káder, najmä po odchode Abdeho a Érica na poslednú chvíľu. A keďže Murphyho zákony zvyčajne nesklamú, netrvalo dlho a objavili sa zranenia. Početné fyzické zranenia spôsobili, že viac minút dostal Fermín López a do dynamiky prvého tímu sa zapojili hráči ako Lamine Yamal, Pau Cubarsí, Héctor Fort a dokonca aj Marc Guiu, hoci to v skutočnosti nebolo zámerom.

Teraz chce Barça manévrovať úplne iným spôsobom. Kým sa do mužstva nedostanú želané posily, niektoré odchody nebudú schválené. Okrem toho chce Flick vidieť všetkých svojich hráčov predtým, ako sa rozhodne o odchodoch. Aby toho nebolo málo, zranenia Arauja a Pedriho a odchod Érica Garcíu, Fermína a Cubarsího na olympijské hry znamenajú, že Hansi bude mať v prvých predsezónnych týždňoch k dispozícii ešte menej hráčov.

Príkladom je Oriol Romeu. Hoci je na papieri jednou nohou mimo klubu, obmedzený počet hráčov v strede poľa znamená, že hráč začne trénovať so zvyškom svojich spoluhráčov. Barça dáva jasne najavo: hĺbka mužstva je veľmi potrebná a nedostatok hráčov si v minulej sezóne vybral svoju daň.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-07-10 08:00:55
Mali by sa dávať do zmlúv výkonnostne doložky podľa ktorých nie je možné niekedy povedať "ta ja nejdzem"
2024-07-10 11:51:00
Tí dvaja výtečníci asi objavili Ameriku