Štartuje príprava na nadchádzajúcu sezónu a stojí za to aktualizovať zdravotný stav Frenkieho de Jonga. Nedávne správy naznačovali, že by mohlo ísť o problém, ale podľa Javiho Miguela z madridského denníka AS by sa mal futbalista čoskoro zapojiť do prípravy Barcelony.

Podľa novinára sa De Jong dnes podrobí špeciálnym vyšetreniam, aby sa posúdil aktuálny stav jeho členkového kĺbu, ktorý si zranil 21. apríla. Napriek predchádzajúcim pesimistickým správam, že nestihne predsezónnu prípravu, Miguel verí, že ak sa nestane žiadne prekvapenie, záložník sa k tímu pripojí v najbližších dňoch. Podľa novinára sú De Jongove pocity také, že je už úplne zotavený a očakáva sa, že bude len krok od začiatku prípravy na sezónu.

Napriek tomu je De Jongova zdravotná situácia znepokojujúca. Pôvodné prognózy hovorili o tom, že Holanďan bude mimo hry približne šesť týždňov, avšak po dva a pol mesiaci 27-ročný hráč stále nemá od lekárov povolenie hrať. Miguel poukazuje na to, že De Jong utrpel v minulej sezóne trikrát rovnaké zranenie členka v dôsledku priameho stretu. V šatni sa hovorí, že stredopoliar mal jednoducho veľkú smolu, a klub popiera, že zranenie je chronické, ale to nič nemení na tom, že Holanďan je mimo hry príliš často.

Pokiaľ ide o ostatných zranených hráčov, Miguel uvádza, že Pedriho účasť na otvorení ligovej sezóny 17. augusta je otázna. Na druhej strane sa očakáva, že Araujova absencia bude ešte dlhšia a podľa informácií z Uruguaja potrvá najmenej dva mesiace. Medzitým Santi Ovalle z Cadena SER informuje, že De Jongov stav sa zlepšil, ale hráč sa stále neuzdravil a predsezónu neabsolvuje s mužstvom.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-10 12:43:20
De Jong,Pedri,Araujo.....a začínasa mi vynaraf Dembe