Barcelona dnes začína novú éru, keď Hansi Flick odštartoval predsezónnu prípravu v Ciutat Esportiva a po prvý raz preberá vedenie tímu po tom, čo nahradil Xaviho Hernandeza na poste trénera.

Nemecký taktik má pred sebou nesmierne náročnú úlohu vrátiť Barçu na vrchol po neúspešnej minulej sezóne, ktorá sa skončila bez akejkoľvek trofeje. Požiadavky sú v Barcelone vždy vysoké a hoci Flick preberá klub za okolností, ktoré majú ďaleko od ideálu, očakáva sa od neho, že prinesie tituly. A podľa novinára Alexa Pintanela tréner vypracoval trojbodový plán, na základe ktorého s tímom vyhrávať trofeje.

Spoliehať sa na La Masiu

Prvou zložkou receptu Hansa Flicka na úspech v Barcelone je naďalej dôverovať La Masii. Nemec vie, akí dôležití budú v súčasnom náročnom ekonomickom kontexte mladíci z akadémie. V ťažkých časoch pod vedením Ronalda Koemana a potom Xaviho im akadémia Barçy prišla na pomoc - s hráčmi ako Gavi, Alejandro Balde, Lamine Yamal a Pau Cubarsí explodovala. Teraz sa očakáva, že ďalšie talenty ako Héctor Fort, Marc Casadó, Marc Bernal a Mikayil Faye pôjdu v ich stopách a posilnia Barcelonu.

Zdvojenie na každej pozícii s cieľom zvýšiť konkurenciu

Xavi počas svojho pôsobenia vo funkcii trénera vždy kládol dôraz na to, aby mal na každej pozícii na ihrisku dvoch kvalitných hráčov. Teraz aj Flick považuje za nevyhnutné bojovať o tituly a zvýšiť konkurencieschopnosť mužstva vzhľadom na nabitý program. Nemecký tréner sa v uplynulých dňoch stretol s Decom, aby s ním prediskutoval prestupové plány, a zhodli sa na tomto aspekte: "Musíme zdvojiť pozície." V tomto scenári by sa úloha hráčov z akadémie mohla stať opäť kľúčovou. Flick nechce, aby mužstvo trpelo tak ako v minulej sezóne. Množstvo zranení znížilo potenciál mužstva v rozhodujúcich momentoch.

Podpísať Nica Williamsa

Posledným bodom Flickovho plánu je podpis krídelníka Athletic Club a Španielska Nica Williamsa, s ktorým sa Barcelona podľa dostupných informácií už v zásade dohodla. Prezident Barcelony Laporta urobí všetko, čo je v jeho silách, aby podpísal Nica, ale na to je nevyhnutné, aby sa klub čo najskôr finančne pozbieral vzhľadom na to, že hráč má odstupnú klauzulu vo výške až 58 miliónov eur. Okrem toho Barcelona hľadá aj elitného defenzívneho záložníka, pričom Joshua Kimmich je podľa všetkého na prvom mieste zoznamu.

zdroj: alexpintanel
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-10 15:46:36
Jinými slovy, žádná změna :)